Informacija atnaujinta 2024-04-15 15:17

Pradžia

Draugoteka

Projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“

Prasmingą, naudingą, kokybišką laisvalaikį 10–15 metų vaikams ir paaugliams siūlo Panevėžio, Klaipėdos, Kauno apskričių viešosios bibliotekos. Startavo „Draugoteka“ – nemokama, nauja, inovatyvi mobilioji programėlė,  pritaikyta „Android“ ir „iOS“ operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams. Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Viešvilės padalinys taip pat dalyvauja projekto veiklose.

Pavadinimu „Draugoteka“ akcentuojame: tai vieta, kurioje renkasi draugai, čia galima rasti ir naujų draugų. Su Norvegijos partneriais „Black Book AS“ kurta programėle siekiame kelių svarbių tikslų: vaikus ir paauglius paskatinti skaityti, padėti geriau suprasti save, išmokyti užmegzti kokybiškus socialinius ryšius – susirasti tikrų draugų. Tikimės, kad mūsų pasirinkta žaidimo forma bus patraukli ir vertinga jaunajai kompiuterių, išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų kartai. Taip pat tikimės, kad populiarinti žaidimą mums padės tėvai, globėjai, mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai“, – sako Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus projektų vadovė Raimonda Gvozdienė.             

Apie ką yra „Draugoteka“ Virtualios bibliotekos erdvėse žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Jo užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo (ir kokios konkrečiai) knygos.

Žaidimą į telefoną ar planšetę atsisiųsti galite čia:

Aplikacijos instrukciją rasite

 „Draugotekos“ programėlėje paminėtas knygas galima rasti 39 Panevėžio, Klaipėdos, Kauno regionų viešosiose  bibliotekose, kur jos sudėtos specialiose lentynose. Kiekvienai bibliotekai perduota po 77 naujas knygas. Jas rasite ir Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje ir Viešvilės filiale.

Visose projekte dalyvaujančiose bibliotekose įrengti „Draugotekos“ knygomatai. Juos rasite prie Viešvilės, Skirsnemunės padalinių ir Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos.  Tai leidžia  skaitytojams pasiimti ar grąžinti knygas nekontaktiniu būdu, bet kuriuo jiems patogiu laiku.  Knygas galima užsisakyti bet kuriuo paros metu internetu . Užsakymo metu reikia nurodyti, kad užsakytus leidinius norite atsiimti iš knygomato. Daugiau apie knygomatus