Pradžia

Mokymai

Paštu gavote laišką, kuris jums atrodo įtartinas – spėjate, kad jus atakuoja sukčiai.  Ką daryti? Internetu gavote pasiūlymą laimėti milijoną? Kaip atskirti melagienas ir propagandą nuo teisingos objektyvios informacijos? Telefonu gavote trumpąją žinutę, kuria jus kviečia dalyvauti neaiškiame konkurse ar apklausoje? Ar interneto ryšys, kuriuo naudojuosi, yra saugus? Jei jums kyla klausimų, abejonių - nepasiklysti ir nesuklysti jums padės bibliotekininkas.

Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kaip ir visose Lietuvos bibliotekose, organizuojami nemokami medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) mokymai suaugusiesiems.

Medijų ir informacinis raštingumas (MIRKT) – būtinosios kompetencijos (žinios, gebėjimai ir nuostatos), padedančios kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų informaciją ir atrinkti patikimos informacijos šaltinius. Bibliotekos – informacijos ir žinių namai, kuriuose dirba profesionalūs informacijos specialistai, visuomet mielai atsakantys į kylančius klausimus.

Pastarųjų metų įvykiai – pandemija, Rusijos agresija prieš Ukrainą, nuolatinis informacinis triukšmas, medijų ir jose pateikiamos informacijos gausa, platinama dezinformacija – paskatino visuomenę domėtis žiniasklaidos ir socialinių tinklų veikimo principais bei mokytis atrinkti, suprasti, interpretuoti, analizuoti bei kritiškai vertinti pateikiamą informaciją.

Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje išmoksite kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų turinį, pasirinkti patikimus informacijos šaltinius, saugiai naršyti internete, įgysite kitų naudingų įgūdžių.

Mūsų bibliotekoje galite įgyti žinių ir praktinių įgūdžių, kaip:

  • lengvai rasti ir užsisakyti norimą knygą bibliotekos kataloge;
  • rasti patikimą informaciją mokslams, studijoms, ieškant darbo;
  • įvaldyti kompiuterį;
  • tiesiog saugiai naudotis interneto teikiamomis paslaugomis.

Į MIRKT mokymus Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kviečiame registruotis:

  • telefonu +370 447 51 509
  • elektroniniu paštu rasa.miliuniene@jurbarko-rvb.lt

Daugiau informacijos apie mokymus rasite internetinėje svetainėje https://mirkt.bibliotekavisiems.lt/

Mokymai
Nėra sukurta temų šiai kategorijai