Pradžia

Skaitymai su šunimi

Atnaujinta: 2020-07-07

Projekto pavadinimas: Skaitymai su šunimi

Įgyvendinimo laikotarpis: 2020 m. liepos 7 d. – 2020 gruodžio 18 d.

Tikslas: Padėti skaitymo sutrikimų turintiems vaikams gerinti skaitymo gebėjimus, įgauti drąsos skaityti, skatinti pamilti skaitymą ir knygą, dažniau lankytis bibliotekoje. Gebėjimas gerai skaityti ir suvokti tekstą gerina mokymosi rezultatus, kelia raštingumo lygį.

Projekto vadovas: Aldutė Masaitytė

Trumpas projekto pristatymas: Dalis vaikų turi įvairių skaitymo sutrikimų – ir dar tik besimokantys skaityti, ir pradinių klasių mokiniai, sunkiai dėliojantys raides į žodžius. Jie stresą patiria vos paėmę knygą į rankas. Šiems vaikams puikiai padeda terapinis šuo – kai jam skaitoma, šuo nevertina, nekritikuoja, nerašo pažymių. Jis net nežino, kaip vaikas turi skaityti, bet moka klausyti, įsijausti ir kaip niekas kitas sukurti jaukią aplinką. Skaitytojas laikui bėgant susidraugauja su šunimi, pamiršta visas baimes, gerėja jo skaitymo įgūdžiai, nes čia jo niekas nevertina, nebara ir nesišaipo. Skaitymuose nedalyvauja vaiko tėvai – tik skaitantysis, šuo ir jo vedlys, kuris žiūri, kad abu skaitymo dalyviai jaustųsi gerai, stebi, ar nepavargo, bet nepadeda skaityti ir netaiso klaidų. Vienas vaikas skaito ne ilgiau, kaip 15 minučių. Tam, kad vaikas, turintis skaitymo sunkumų, įgautų drąsos ir pasitikėjimo skaityti, neužtenka vieno ar dviejų skaitymų. Projekto metu kiekvienas jo dalyvis šuniui skaitė po penkis kartus. Jau po pirmųjų skaitymų ir terapinių šunų vedlės, ir mokytojos pastebėjo pažangą, kurią padarė projekto dalyviai. Jie tapo drąsesni, po kiekvieno skaitymo seanso skaitė vis geriau. Dalis projekte dalyvaujančių vaikų tapo bibliotekos skaitytojais. 

Projekte dalyvavo MB „Šuns ritmu“ kinologės Urtė Ivanavičiūtė ir Gintarė Urbonavičiūtė bei jų terapiniai šunys.

Skaitymams buvo sukurta jauki aplinka, kurioje gerai jautėsi visi skaitymų dalyviai. Vienu metu dirbo dvi terapinės grupės. Įvyko du pažintiniai mokinių susitikimai su kaniterapijos specialistėmis ir jų augintiniais bei dešimt skaitymo su šunimi užsiėmimų, kuriuose dalyvavo trylika vaikų.

Projekto dalyviai susitiko su populiariu vaikų rašytoju Tomu Dirgėla.

Projektą iš dalies finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Jurbarko savivaldybė