Pradžia

„Pažangesnė biblioteka“

Atnaujinta: 2021-12-03

Siekiant mažinti socialinę atskirtį ir didinti pažeidžiamų visuomenės grupių, tarp jų ir neįgaliųjų, įtrauktį, Tauragės r. sav. B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Pažangesnė biblioteka“. Šis projektas suteikia galimybę Tauragės bibliotekai tapti pažangesnei ir pateisinti visų lankytojų lūkesčius, nepaisant jų socialinio statuso ar turimos negalios.

Muzikos saviraiškos užsiėmimai su muzikos terapijos elementais stiprina socialinius įgūdžius, suvokimą apie save bei supantį pasaulį, padeda pažinti emocijas, spręsti specifines psichologines bei elgesio problemas. Tokių užsiėmimų metu orientuojamasi į patį procesą, ne į rezultatą. Nebūtina gebėti groti – kiekvienas žmogaus mėgaujasi akimirka čia ir dabar.

Projektas „Pažangesnė biblioteka“ vyko ir Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Pirmojoje užsiėmimų dalyje vaikai paprastai susipažįsta su muzikos instrumentais, juos išbando, išsirenka labiausiai sau patinkantį ir kuria melodijas, atlieka įvairias kitas užduotis. Antroje užsiėmimų dalyje jaunieji dalyviai mėgaujasi piešimu smėliu. Ši unikali terapinė veikla lavina vaizduotę, mažina stresą, ugdo kūrybiškumą, skatina teigiamas emocijas, didina pasitikėjimą savimi.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.