Pradžia

Paroda. #Džiazo dvasia Tauragėje

Atnaujinta: 2021-11-18

Kur: Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka (Vilniaus g. 4, Jurbarkas), II aukštas.

Paroda veiks iki: 2021 m. gruodžio 10 d. Vėliau paroda keliaus į Vadžgirio, Viešvilės ir Eržvilko bibliotekos filialus.

Parodos autorius: Romualdas Vaitkus

Apie autorių: Nuo 1999 metų – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 2005 metais suteiktas Meno kūrėjo statusas. 2007 metais už pasiekimus fotografijos srityje apdovanotas Tauragės apskrities Garbės ženklu. Lietuvos spaudos fotografų ir žurnalistų sąjungos narys. Lietuvos spaudos fotografų konkurso Auksinio kadro laimėtojas kategorijoje „Gyvenimas“. 2012 metais už nuopelnus fotografijos menui įteikta Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija. Tauragės metų žmogus 2012, nominacijos „Metų ambasadorius“ nugalėtojas.

Apie parodą: Fotografija ir džiazas turi daug ką bendro – tai improvizacija, naujų formų ir kūrybinių rakursų paieška. Fotografuoti džiazą – tai didelis džiaugsmas būti vizualiniu bendrakūrėju, jaučiant šio žanro skambesių daugiasluoksniškumą ir fotogeniškumą.

Džiazo kūrėjus fotografuoti sunku: atlikėjai emocionalūs, dažnai keičia nuotaikas, tarsi levituoja muzikoje. Pagauti sėkmingą kadrą – laimės ir profesionalumo derinys. Prieš daug metų buvo idėja, apie kurią galėjome tik pagalvoti. Šiandien – tarptautinis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“ – kokybiškas ir profesionalios muzikos šventė, kuri jau tapo neatsiejama Tauragės kultūrinio gyvenimo dalimi, pritraukianti didelį būrį atlikėjų, muzikos mylėtojų iš visos Žemaitijos, Lietuvos ir užsienio. Tai šventė, kurioje džiazo muzikos garsai užburiančiais savo energijos ritmais kviečia pajusti gyvenimo ir kūrybos pulsą. Džiazo dvasia yra stipri, o tai ir yra pagrindinė šio tarptautinio festivalio misija.

Pagrindiniai festivalio rėmėjai ir partneriai:

  • Lietuvos kultūros taryba
  • LR Kultūros ministerija
  • Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka
  • Tauragės rajono savivaldybė
  • Lenkijos Institutas Vilniuje
  • Radijo stotis „GOLD FM“
  • Radijo stotis TAURAGĖS RADIJAS 98,2 FM
  • Spaustuvė „DIREMTA“

Daugiau informacijos: www.tauragejazz.lt