Pradžia

Paroda „Nesutikti žmonės“

Atnaujinta: 2022-05-04

Balandžio 29 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta Sigitos Flaksienės dailės darbų paroda „Nesutikti žmonės“.

Autorė save ir parodą pristato taip:

„Gimiau 1972 metais Tauragėje. Nesu profesionali menininkė, bet kūryba visada buvo šalia manęs. Mėgstu tapyti, lieti akvarele, fotografuoti. Esu Tauragės fotografų klubo „Fotojūra” narė, todėl mano darbų daugiausia galima pamatyti fotografijų parodose.

Mano kūryboje figūruoja žmogus, jo portretas. Šioje tapybos darbų serijoje „Nesutikti žmonės” norėjosi paeksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis ir faktūromis. Rūbas čia naudojamas kaip atributas, nes jis labiausiai yra neatsiejamas nuo žmogaus kasdienybės. Drabužių pagalba mes kuriame savo identitetą, rinkdamiesi vieną ar kitą apdarą – taip pabrėžiame savo savitumą. Naudojant dėvėtą rūbą vietoje drobės – žavėjo mintis, kad daiktą galima panaudoti dar kartą. Taip pat todėl, kad jis priklausė kažkokiam žmogui, tam, kurio aš nesutikau ir nepažinau, nors mūsų keliai, šiuo atveju per pasirinktą rūbą – susikirto. Kasdien mes prasilenkiame su asmenimis, kurių dažnai nė nepastebime, nepasižiūrime į akis, neužkalbiname. Nors būtų mažų mažiausiai keista, jei pradėtume kalbinti kiekvieną sutiktą žmogų. Neraginu to daryti, tačiau savo darbais pabandžiau paeksperimentuoti ir pažiūrėti, kokį siužetą pasufleruos vienoks ar kitoks, jau kažkam priklausęs daiktas. Kiekviena „drobė” buvo nauja patirtis – nuo pat pradžių iki galo nežinant, kas gausis, Nusipirkus rūbą, pirma, jį reikia paruošti rėminimui, sukirpti, susiūti. Kiekvienas etapas buvo labai kūrybinis – kaip pažintis su nepažįstamuoju. Tapant taip pat nebuvo galima pasikliauti jokia patirtimi ar atsinešti jau įgytos iš prieš tai kurto portreto, nes kiekvienas audinys yra su savita faktūra ir savybėmis“

Maloniai kviečiame apsilankyti! Paroda veiks iki gegužės 31 d.