Pradžia

„Nuo knygelės iki knygos“

Atnaujinta: 2021-11-10

Norint užauginti skaitantį žmogų, draugystė su knyga turėtų prasidėti nuo pat mažų dienų. Deja, žinių apie ankstyvąjį skaitymą dažnai pristinga ir tėvai, ir bibliotekininkai. Projekto ,,Nuo knygelės iki knygos“ pagrindinis tikslas – skatinti skaitymą šeimoje, suteikti tėvams, pedagogams ir bibliotekininkas žinių, skatinti vaikus kuo anksčiau pradėti draugauti su knyga.

Lapkričio 9-10 dienomis bibliotekoje svečiavosi aktorė, knygų autorė, teatro studijos „Šilkaus Pupa“ įkūrėja, lektorė Kristina Savickytė-Damanskienė. Lektorė vedė keturis mokymus: bibliotekininkams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams, tėvams, bei smagų edukacinį užsiėmimą šeimoms, kurių metu mokė, kaip pasitelkus įvairius kūrybinius metodus mažylius pratinti prie knygų, sudominti juos ne tik spalvingais paveikslėliais, bet ir išraiškingai perteikiamu turiniu.

Atsižvelgiant į pandemijos grėsmes, mokymai bibliotekininkams buvo filmuojami ir tiesiogiai transliuojami virtualiu būdu, todėl pasisemti žinių galėjo ir kitų rajonų specialistai.

Projektas turės ilgalaikį poveikį – bibliotekininkai, pritaikant mokymų metu gautą informaciją, organizuos garsinius knygelių skaitymus bei edukacijas tėvams ir vaikams.

Projekto vykdytojas:  Jurbarko r. savivaldybės viešoji biblioteka.

Projektą finansuoja:  Lietuvos Kultūros taryba ir Jurbarko rajono savivaldybė.