Pradžia

Parodos ,,DIALOGAI“ atidarymas

2022 Lapkričio 11 d. 00:00 - 00:00 Biblioteka, I aukštas
*photo*

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2022 m. lapkričio 11 d. 16 val. kviečia į parodos ,,DIALOGAI“ atidarymą ir susitikimą su parodos autorėmis: Vida Juškaite ir Claudia Scaccianoce.

Autorės parodą pristato taip:

– Kokia šiandien diena?, – paklausė Mikė Pūkuotukas.

– Šiandiena, – atsakė Paršelis.

– Mano mėgstamiausia diena, – pasakė Mikė Pūkuotukas.

XX amžiaus pabaigoje dialogas tampa pagrindine bendravimo priemone. Lietuvių kalbos žodynas pateikia žožio ,,Dialogas“ prasmę – dviejų ar daugiau veikėjų pokalbis literatūros kūrinyje; santykių palaikymas, abipusio supratimo ieškojimas. Dviejų mylimųjų pokalbis, mokytojo ir studentų ,,Talk“, pašnekesys prie vyno taurės, politiniai debatai, televizijos ar radijo diskusijos, filosofiniai ginčiai ir t.t.

Peržvelgus Vakarų filosofijos tradiciją, dialogo tema iškyla nuo Sokrato ir Platono laikų, kaip vienintelės tiesos paieškos priemonė. Diskusija, pokalbis, dialogas išdėstant argumentus visada buvo suprantama kaip neatsiejama filosofinio mąstymo dalis, tai pokalbis su nusiteikimu dalintis, gilintis, įsiklausyti, atsiverti naujoms idėjoms, pasiekiant prasmės bendrumą. Ne mažiau svarbus gyvenime vidinis dialogas, kurį dienos rutinoje minčių sraute ,,ridename“, kartais kaip Sizifo akmenį, o kartais pokalbis su savimi atveria gilius vidinius kūrybingumo klodus. Ir dar vienas nebylus dialogas – vizualinis, tai užmegztas kontaktas su meno kūriniu, kai net įžodinti nereikia, vizualinis dialogas aplenkia kalbos barjerus. Vaizdinys kalba per spalvas, linijas ir formas – iškelia emocijas, nepratardamas nei žodžio.

Jeigu pokalbio metu atrodo, kad kitas tavęs visiškai neklauso, būk kantrus – gali būti, kad tuo momentu jam į ausį įkrito gabalėlis kailio.

Autorės dėkingos: M. Gutauskui ,,Dialogo erdvė: fenomenologinis požiūris“ ir A.A. Milne „Mikė Pūkuotukas“

Quello che voglio dirti nasce dai miei polmoni e attraversa tutti gli strati della mia terra. Ti consegno il mio respiro.

Quando sboccerà vibrante, te lo porgerò dalle mie labbra.

Rispondimi e costruiremo un giardino.

Claudia