Pradžia

Žygis Jurbarke partizanui Petrui Paulaičiui pagerbti

2024 Gegužės 01 d. 11:00 - 16:00 Bibliotekos kiemelis
*photo*

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir „Žygių magija“ visus kviečia į žygį Jurbarke, skirtą partizanui Petrui Paulaičiui-Aidui pagerbti. Žygio starto laikas: gegužės 1 diena, 11 val.

Žygio starto vieta: Laisvės gynėjų skveras prie Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos (Vilniaus g. 2).

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su Jurbarko krašto žygių organizatoriais – „Žygių magija“ , – kviečia visus atrasti Jurbarką ir Petrą Paulaitį. Kviečiame į žygį „Slaptažodis: Aidas“, kuriuo siekiame prisidėti prie mokytojo, partizano Petro Paulaičio-Aido (1904–1986) metams skirtų renginių įgyvendinimo, istorijos fiksavimo bei aktyvaus prasmingo laisvalaikio populiarinimo. 

Bibliotekininkai kartu „Žygių magija“ įkūrėju Luku Pilecku kviečia pėsčiomis aplankyti P. Paulaičio gimtinę ir su šiuo iškiliu kraštiečiu susijusius objektus, esančius Jurbarko miesto teritorijoje. Žygis, skirtas paminėti Petro Paulaičio 120-ąsias gimimo metines, vyktų šių metų gegužės 1 dieną. Žygeiviai startuotų ir finišuotų Jurbarko Laisvės gynėjų skvere prie Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos (Vilniaus g. 2). Pačioje bibliotekoje bus surengta šiam kraštiečiui skirta ekspozicija, kurią galima apžiūrėti prieš ar po žygio. 

Iš bibliotekos visi žygeiviai keliaus į šio pedagogo, partizano gimtinę Kalnėnuose (Statybininkų g. 2), pasivaikštant P. Paulaičio gatve, aplankant Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnaziją (paminklinis akmuo nužudytiems P. Paulaičio mokiniams), užsukant į Jurbarko krašto muziejų (čia buvo P. Paulaičio klasė), pakeliui aplankant paminklus išniekintiems kovotojams (Muitinės g.). 

Organizatoriai džiaugiasi, paruošę įdomų maršrutą – teks keliauti miesto keliukais, miško takučiais, gamtos bekele, paupiais. Visko neatskleisime, bet garantuojame, kad patirsite iki šiol nematytą Jurbarko kraštą. 

Žygio startas: 2024 m. gegužės 1 dieną 11 val. Laisvės gynėjų skvere prie Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos (Vilniaus g. 2)
 
Žygio planas:
10.30-11 val. Registracija (Laisvės gynėjų skvere prie Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos (Vilniaus g. 2); parodos, skirtos P. Paulaičiui-Aidui, lankymas Jurbarko viešojoje bibliotekoje.

Žygio trasos:

Ilgoji - iki 16 km
Trumpoji - iki 3 km, skirta šeimoms su mažais vaikais. Lengvai pravažiuojama ir vežimėliais.


SVARBU ŽINOTI
Šeimų trasa yra lengvai įveikiama ne tik pėsčiomis, bet ir vežimėliais, paspirtukais ir kitomis panašiomis transporto priemonėmis. 
Ilgojoje trasoje teks keliauti ne tik miesto keliukais, miško takais, gamtos bekele. Palijus gali būti šlapia, tad turėti omeny, renkantis aprangą ir avalynę.
Ilgojoje trasoje kas 5 km bus galima pasipildyti vandens atsargas.
Esant bėdai bus galima išsikviesti pagalbą (trasoje bus nurodytas tel. numeris)
Renginio dalyviai patys atsako už savo ir savo turto saugumą. 
Kontaktinis asmuo:
Lina Juškaitienė, Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūros renginių organizatorė
tel. +370 610 0 3660
el. p. lina.juskaitiene@jurbarko-rvb.lt

Organizatoriai: Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka, „Žygių magija“
Žygio partneriai: Jurbarko P. Paulaičio šaulių 701-oji kuopa, Jurbarko krašto muziejus, Jurbarko A. Giedraičio-Gimnazija, Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras.
Informaciniai rėmėjai: „Mūsų laikas“, „Šviesa“.
Registracija į žygį https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgzGxSlKsXRTBnMlWZNJPQPvMVBrL
Kviečiame. Laukiame! Iki susitikimo!