Pradžia

Šiaurės šalių literatūros savaitė: Kalėdos šiaurėje

2023 Lapkričio 16 d. 16:00 - 17:00 Žaisloteka
*photo*

Lapkričio 16 d. 16 val. kviečiame į Jurbarko rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Čia vyks garsiniai skaitymai vaikams, kurių metu skaitysime „Auštant“.

Šių metų literatūros savaitė vyks lapkričio 13-19 d. dienomis, kurios tema – Kalėdos šiaurėje. Visą savaitę bus organizuojami knygų skaitymai, parodos, pokalbiai, kiti kultūriniai renginiai.

Daugiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas yra Šiaurės šalių asociacijų "Norden" sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.Tamsiausiu metų laiku uždegsime žvakes ir skaitysime. Skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją – pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Dauguma žmonių, išgirdę žodį "Kalėdos", prisimena laukimo jausmą. Šilumą ir bendrystę. Vienatvę, liūdesį ir atskirtį. Kalėdų senelį, tradicinius patiekalus ir dovanas. Žodis "Jul" (Kalėdos) skandinavų kalbose kilęs iš norvegiško "jól" - taip buvo vadinama didžioji Šiaurės šalių viduržiemio šventė, skirta žiemos saulėgrįžai pažymėti. Tautosakoje Kalėdų išvakarėse atgyja antgamtinės būtybės, o krikščionių tikėjime Kalėdos siejamos su Jėzaus gimimu. Galbūt ši mistika ir įvairiausi skirtingi žmonių lūkesčiai paverčia Kalėdas įdomia literatūrine tema? Ir visai nesvarbu, švenčiate jūs Kalėdas ar ne, kalendoriuje artėjant gruodžio pabaigai Šiaurės šalyse viskas pasikeičia ir ima vykti šiek tiek kitaip, nei visada.