Pradžia

Šiaurės šalių literatūros savaitė: Kalėdos šiaurėje

2023 Lapkričio 13 d. 16:00 - 17:00 A. Piročkino darbo kambarys
*photo*

 Lapkričio 13 d. 16 val. kviečiame į Jurbarko rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Čia vyks garsiniai skaitymai suaugusiems, kurių metu skaitysime „Sutemų valandą“.

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją.
Šios  savaitės metu, lapkričio 13-19 d., skaitoma balsu, rengiamos parodos, organizuojamos viktorinos ir diskutuojama literatūrinėmis temomis.  Šių metų tema yra Kalėdos šiaurėje.

Dauguma žmonių, išgirdę žodį "Kalėdos", prisimena laukimo jausmą. Šilumą ir bendrystę. Vienatvę, liūdesį ir atskirtį. Kalėdų senelį, tradicinius patiekalus ir dovanas. Žodis "Jul" (Kalėdos) skandinavų kalbose kilęs iš norvegiško "jól" - taip buvo vadinama didžioji Šiaurės šalių viduržiemio šventė, skirta žiemos saulėgrįžai pažymėti. Tautosakoje Kalėdų išvakarėse atgyja antgamtinės būtybės, o krikščionių tikėjime Kalėdos siejamos su Jėzaus gimimu. Galbūt ši mistika ir įvairiausi skirtingi žmonių lūkesčiai paverčia Kalėdas įdomia literatūrine tema? Ir visai nesvarbu, švenčiate jūs Kalėdas ar ne, kalendoriuje artėjant gruodžio pabaigai Šiaurės šalyse viskas pasikeičia ir ima vykti šiek tiek kitaip, nei visada.