Pradžia

Paskaita „Viešas kalbėjimas. Tekstai ir jų interpretacijos. Ieva Simonaitytė.“

2022 Lapkričio 29 d. 13:00 - 13:00 Bibliotekos salė
*photo*

Paskaita, kurią ves  aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė, meno kūrėjų asociacijos narė Virginija Kochanskytė yra skirta bibliotekininkams, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams. 

Paskaitos programa:

1.Praktinė užduotis – pasiruošimas kalbėjimui – fizinis ir kvėpavimo (pratimai).  (45 min.)
Pertrauka.
2.Teorinė dalis - apie kalbėjimo meną. Viešojo kalbėjimo įgūdžių ugdymas – auditorijos baimės įveikimas, jaudulio sutramdymas, balso tono valdymas, ryšio su auditorija palaikymas. Prisistatymas renginyje – išorinis, vidinis, ryšio užmezgimas su auditorija, santykių vystymas su klausytoju. Klausimai – atsakymai. (20 min.)
3.Tekstas ir jo interpretacija – Pasidalinimas asmenine patirtimi Literatūriniai tekstai ir jų interpretacijos meniniame skaityme. Poetų Henriko Radausko, Česlovo Milošo tekstai ir jų  interpretacijos. 
Praktinė užduotis. Dalyviai skaito ir interpretuoja I. Simonaitytės kūrinio ištrauką (30 min.) 
Pertrauka.
4.Asmenybės interpretacija per kūrybą. Teatrinė impresija ,,Tikėjau. Mylėjau, Viltėjau.“ – Dedikacija rašytojai Ievai Simonaitytei. (50 min.)

Paskaitos tikslas: Plėtoti ugdymo procesą per meninio skaitymo galimybes ir formas, siekiant ugdyti jaunų žmonių  kūrybiškumą ir komunikabilumą. Skatinti susidomėjimą ugdymu per literatūros skaitymą ir jos interpretacijų kūrimą. Šioje paskaitoje pabrėžiu tai kas padėtų griauti nusistovėjusius viešojo kalbėjimo, meninio skaitymo stereotipus, paskatintų naujai pažvelgti į garsinę literatūros raišką. Tai būtų tarsi raktas į kiekvieno iš mūsų patirtis: asmenines, literatūrines, kultūrines, ko išdavoje bibliotekininkai, pedagogai būtų skatinami kūrybingai ieškoti šiuolaikinio žmogaus ugdymo per viešą kalbėjimą ar meninį skaitymą.

Paskaitai parengti naudota literatūra - Danutė Vaigauskaitė ,,Balso lavinimo technika”. H. Radausko, Č. Milošo, Bern. Brazdžionio poezija. I. Simonaitytės kūryba.