Pradžia

Pasitarimas su Lietuva dėl demografijos problemų  - Jurbarke

2023 Rugsėjo 20 d. 16:00 - 17:00 Biblioteka, Didžioji salė
*photo*

Pasitarimas su Lietuva dėl demografijos problemų  - Jurbarke

Rugsėjo 20 d. Jurbarke vyks Seimo darbo grupės, rengsiančios Nacionalinį susitarimą dėl demografijos problemų, diskusijų ciklas „Pasitarimas su Lietuva“. Diskusijos bus rengiamos skirtingose Lietuvos savivaldybėse, siekiant išgirsti gyventojų nuomonę ir siūlymus demografijos problemoms spręsti.

Seimas birželio 15 d. priėmė rezoliuciją „Dėl Lietuvos demografijos politikos ateities“ ir įsipareigojo parengti Lietuvos politinių partijų Nacionalinį susitarimą dėl demografijos problemų, kuriame būtų numatytas priemonių planas ir jo įgyvendinimo finansavimas. Susitarimo parengimą pavesta koordinuoti Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui, į specialią darbo grupę deleguojant parlamentinių partijų narius.

„Sudėtinga šalies demografine situacija yra susirūpinusi šalies visuomenė, nevyriausybinės organizacijos, verslo bendruomenė, valstybės institucijos bei politikai. Visi suprantame, jog spartaus visuomenės senėjimo socialinės, ekonominės pasekmės yra ir bus neigiamos bei palies daugelį gyvenimo sferų ir daugumą gyventojų. Todėl spręsti problemą reikia nacionaliniu mastu ir nedelsiant“, – teigia Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis.

Pasak Komiteto pirmininko, norima parengti kokybišką Nacionalinį susitarimą, kurio priemonės būtų ilgalaikės, joms būtų užtikrintas reikalingas finansavimas, o visuomenė palaikytų. Todėl darbo grupės nariai planuoja susitikimų ciklą su skirtingomis šalies bendruomenėmis.

Susitikimų metu bus plačiau pristatyta esama demografinė situacija, vyks panelinė ir vieša diskusijos.

Susitikimo metu Jurbarko krašto gyventojai bus kviečiami ne tik klausti, išsakyti savo poziciją ir siūlymus, bet ir pasirašyti rezoliuciją „Dėl Lietuvos demografinių problemų ir jų sprendimo“.

Diskusija vyks nuo 16 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vilniaus g. 2). Diskusija atvira visiems.

Daugiau informacijos:

Rūta Jadzevičiūtė

ruta.jadzeviciute@lrs.lt

868657104