Pradžia

Karikatūrų parodos „Vaikystės nuotykiai Zarasuose“ atidarymas

2022 Rugsėjo 23 d. 17:00 - 17:30 Bibliotekos salė
*photo*

Rugsėjo 23 d. 17 val. Jurbarko viešojoje bibliotekoje bus atidaryta dailininko, karikatūristo, politinio ir satyrinio žurnalo ,,MAD“ iliustratoriaus, Gineso rekordų knygos rekordininko AL JAFEE (JAV) atnaujinta ir papildyta piešinių reprodukcijų paroda ,,VAIKYSTĖS NUOTYKIAI ZARASUOSE“. 
Šios parodos iliustracijos yra Al Jaffee autoriniai darbai, įtraukti į Mary-Lou Weisman knygą ,,Pašėlęs Al Jaffee gyvenimas,” kuri pirmiausiai buvo išleista leidykloje HarperCollins Publishers. Rašytoja Mary-Lou Weisman nuo 2010 m. turi šios knygos autorines teises (©2010).  Naujoms iliustracijoms minėtai knygai autorines teises nuo 2010 m. turi ir Al Jaffee (©2010). Leidyklos HarperCollins Publishers ir Al Jaffee maloniu sutikimu šių iliustracijų reprodukcijos leidžiamos naudoti parodoje Zarasų krašto muziejuje. Muziejui suteiktos teisės apriboti šių reprodukcijų naudojimą. Iliustracijų kokybiškas reprodukcijas pagamino UAB ,,Neostandartas” Vilniuje. JAV įkurta nepelno organizacija “Remembering Litvaks, Inc.” (,,Prisimenant litvakus”, Inc.) skyrė lėšas apmokėti už atliktus darbus. Užrašus po reprodukcijomis lietuvių ir anglų kalbomis sukūrė Aldona ir Philip Shapiro.

Žymus komiksų kūrėjas Al Jaffee gimė 1921 m. JAV, Džordžijos valstijos Savanos mieste (Savannah, Georgia).  Jis šiemet švenčia100-ąjį gimtadienį. Al motina Mildred Gordon Jaffee gimė Zarasuose (tuometiniame Novoaleksandrovske). Jo tėvas Morris Jaffee, tikėtina, yra taip pat gimęs Zarasuose. 1927 m. Mildred Jaffee su keturiais vaikais nusprendė grįžti į savo gimtuosius Zarasus. Praėjus maždaug metams, Morris įkalbėjo Mildred sugrįžti su vaikais į JAV.  Tačiau 1929 m. Mildred su keturiais vaikais vėl sugrįžo į Zarasus. Vietiniams Zarasų vaikams Al buvo keistas pašalietis. Vis dėlto jis greitai prisitaikė prie gyvenimo Zarasuose. Su savo broliais mėgo piešti. Lig šiol Al Zarasuose praleistus vaikystės metus vadina vienais iš laimingiausių savo gyvenime. Grįžus į JAV, Al polinkis piešti susilaukė didesnio pripažinimo. 1935 m. rugsėjį jis laimėjo piešimo konkursą, kuris atvėrė duris į Fiorella H. La Guardia muzikos ir dailės vidurinę mokyklą. 1955 m. A. Jaffee pradėjo dirbti Niujorke leidžiamame politiniame ir satyriniame žurnale ,,MAD”. Talentingo karikatūristo populiarumas nuolat augo. Menininkas tebepiešia šaržus, kurie yra arba labai juokingi, arba išreiškia politinius komentarus.