Pradžia

Saugesnio interneto savaitė 2024

Atnaujinta: 2024-02-04

2024 m. vasario 5-9 dienomis daugelyje pasaulio šalių bus minima jau 21-oji Saugesnio interneto savaitė.  Kasmet Saugesnio interneto diena švenčiama antrojo mėnesio antrosios savaitės antrąją dieną. Šiemet ji minima vasario 6 d.

Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Akcijos šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu!

Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks renginiai skirti šiai savaitei:

Vasario 6 d. 15:00 val. Kauno technologijos universiteto bibliotekoje (Studentų g. 48, Kaunas) taip pat bus transliuojamas internetu. Renginys skirtas vyresniųjų klasių mokiniams ir mokytojams.

Rasa Jauniškienė, Skaitmeninės etikos centras įkūrėja, pradės „Skaitmeninės higienos svarba šiandienos pasaulyje”’ renginį tema:

Skaitmeniniu greitkeliu: GERIAU VAIRUOSIU AŠ.

Ką daryti, kad technologijas valdytume mes, o ne jos mus? Kaip saugiai dalintis informacija internete? Kaip pasiekti aukštesnį produktyvumo lygį? Kaip įveikti skaitmenines rizikas internete bei kurti sveikesnį santykį su technologijomis?

Renginio transliaciją internetu galėsite stebėti bibliotekos Interneto skaitykloje (II a.).

Registracija: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx....

Vasario 8 d. 13:00 val. transliaciją internetu „Naujausios tendencijos: slaptoji dirbtinio intelekto pusė ir kritinio mąstymo ugdymas“, kuri skirta viešųjų ir mokyklų bibliotekų darbuotojams, mokytojams ir visiems besidomintiems saugumo internete švietimo klausimais. Dirbtinis intelektas (toliau – DI) tampa vis plačiau naudojamas. Jo teikiamos turinio ir vaizdų kūrimo galimybės kelia ir naujus iššūkius saugesniam elgesiui internete. Transliacijos metu „Baltimax“ kibernetinio saugumo inžinierius ir ESET ekspertas Lukas Apynis kalbės apie DI raidą, privatumo užtikrinimą naudojant dirbtinį intelektą, kibernetinio saugumo ir dirbtinio intelekto sinergiją bei įdomiausius dirbtinio intelekto nusikaltimus.

Antroje transliacijos dalyje asociacijos „Langas į ateitį“ atstovė pristatys medžiagą, skirtą saugesnio interneto edukacijoms – medžiagą apie medijų raštingumą, kritinio mąstymo ugdymą, priemones, užtikrinančias saugesnį elgesį internete.

Transliaciją galėsite stebėti Interneto skaitykloje (II a.).

Kviečiame registruotis https://register.gotowebinar.com/regi.../6918525622050538842

Vasario 8 d. 16 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešosios biblitoekos Edukacijų erdvėje vyks viktorina, kurios metu vakai pasitikrins žinias apie saugų elgesį internete.

Vasario 8 d. 16.30 val. vyks dokumentinio filmo peržiūra, kuris buvo pristatytas 2023 metų Nepatogaus kino festivalio programoje. 

„Tiktok, Boom“ žvelgia į vieną įtakingiausių šių dienų socialinių platformų. Filmas nagrinėja algoritminę, sociopolitinę, ekonominę ir kultūrinę jos įtaką bei poveikį, kurį mums daro ši istoriją keičianti programėlė. Šis nuoseklus tyrimas sujungia nuoširdų susidomėjimą tiktoko bendruomene ir jos inovacijomis su sveiku skepticizmu, susirūpinimu dėl saugumo problemų ir iššūkių pasaulinei politikai. Tai – empatiškas filmas apie Z kartą, nagrinėjantis, ką reiškia būti savu skaitmeniniame pasaulyje.

Filmas bus rodomas Didžiojoje salėje (lI a.).