Pradžia

Saugaus interneto savaitė

Atnaujinta: 2024-02-12

Vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių buvo minima jau 21-oji Saugesnio interneto diena! Kasmet Saugesnio interneto diena švenčiama antrojo mėnesio antrosios savaitės antrąją dieną.

Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Akcijos šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu!

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę – tam skirta Saugesnio interneto savaitė.
Bibliotekoje kalbėjome apie saugų internetą, mokėmės saugoti savo asmeninius duomenis, tikrinomės žinias atlikdami užduotis ir dalyvaudami viktorinose. Vasario 8 d. žiūrėjome filmą „TikTok Boom“.  Filmas žvelgia į vieną įtakingiausių šių dienų socialinių platformų TikTok. Nagrinėja algoritminę, sociopolitinę, ekonominę ir kultūrinę jos įtaką bei poveikį, kurį mums daro ši istoriją keičianti programėlė. Šis nuoseklus tyrimas sujungia nuoširdų susidomėjimą tiktoko bendruomene ir jos inovacijomis su sveiku skepticizmu, susirūpinimu dėl saugumo problemų ir iššūkių pasaulinei politikai.kuris pasakoja apie Z kartą, ir nagrinėja, ką reiškia būti savu skaitmeniniame pasaulyje.