Pradžia

Rajoninis renginys – protų mūšis „Istorinė atmintis“

Atnaujinta: 2023-03-17

Kovo 16 d. vyko rajoninis renginys – protų mūšis „Istorinė atmintis“, kurį organizavo Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Renginys skirtas net trims progoms paminėti: 1863–1864 m. sukilimo prieš Rusijos imperijos valdžią 160-ąsias metines, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį. Susitikimą pradėjo Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro darbuotojai pristatę mūsų istorijai svarbią datą – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį.

Dalyvavo net 7 komandos iš viso rajono švietimo įstaigų (Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos, Eržvilko gimnazijos, Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcinio centro). Visi atvyko linksmai nusiteikę ir puikiai pasiruošę žaidimui.

Renginį vedė ir vaikams užduotis ruošė Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos mokytoja Danguolė Juščienė. Komandos išsirinko kapitonus susigalvojo pavadinimus ir pradėjo „mūšį“. Žaidimą sudarė penki etapai po 10 klausimų. Komandos tarėsi, diskutavo, rungtyniavo, kurie greičiau atsakys į užduotis. Mokiniai turėjo ne tik žinoti istoriją, bet mokėti turimas žinias susieti su šių dienų aktualijomis.

Komisiją sudarė komandų mokytojai, kurie vertino atsakymus ir skaičiavo taškus.

Visi dalyviai buvo apdovanoti Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus įsteigtomis dovanėlėmis ir padėkos raštais. Susumavus taškus laimėjo Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos komanda „MES“.

Sveikiname laimėjusią komandą ir visus dalyvavusius.

Dėkojame mokytojams už mokinių paruošimą, o mokytojai Danguolei Juščienei už renginio organizavimą, užduočių paruošimą ir mokinių pilietiškumo ugdymą.