Pradžia

Genocido aukų paminėjimas

Atnaujinta: 2024-07-05

Liepos 2 d. buvo atverstas tragiškas mūsų miesto istorijos puslapis ir prisiminti žiaurūs 1941 m. liepos 3 d. įvykiai, kurių metu prasidėjo pirmosios masinės žydų žudynės. Senosiose žydų kapinėse susirinko Jurbarko gyventojai ir Kauno žydų bendruomenės atstovai pagerbti žuvusius.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir Kauno Žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas sakė jautrias kalbas apie tų įvykių baisumus ir apie istorijos išsaugojimo svarbą. Pabaigoje buvo uždegtos žvakutės ir padėti akmenukai, simbolizuojantys amžiną atminimą ir pagarbą tiems, kurie prarado savo gyvybes.

Vėliau visi susirinko Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje . Čia buvo pristatyta Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centro kilnojamoji paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Ši paroda skirta Holokausto metu nužudytiems Lietuvos žydų vaikams atminti ir siekia šviesti visuomenę apie šiuos tragiškus įvykius per išgyvenusiųjų liudijimus.

Renginį užbaigė jautrus „Rakija klezmer Band“ koncertas, suteikęs renginiui ypatingą muzikinį foną ir priminęs apie gyvą žydų kultūros palikimą.