Pradžia

Gedulo ir vilties dieną kviečiame į išskirtinius skaitymus Varlaukio geležinkelio stotyje

Atnaujinta: 2024-06-06

Istorijos neištremsi. Birželio 14-ąją, visai Lietuvai minint Gedulo ir vilties dieną, kviečiame visus susitikti Lybiškiuose, Varlaukio geležinkelio stotyje (Stoties g. 1). Čia įsikūrusiame Istorinės atminties centre vyks išskirtiniai renginiai – jautrus koncertas ir ypatingi skaitymai, truksiantys visą parą.  

Penktadienį, 12 val., Gedulo ir vilties dienai skirtas koncertas „Tremties atmintis – stiprybė šiandienai“. Dalyvauja Kazimieras Jakutis su akustine grupe, Skaudvilės kultūros centro duetas, Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos ir Eržvilko gimnazijos moksleiviai, Jurbarko kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių moterų vokalinis ansamblis „Versmė“.

Po koncerto išskirtinė akcija – Varlaukio geležinkelio stotyje bus skaitomos maždaug 20 tūkstančių iš Tauragės apskrities išvežtų tremtin žmonių pavardės. Kviečiame susitikti vardų, pavardžių ir likimų skaitymuose, pagerbti už laisvę kentėjusius ir kovojusius asmenis, taip pat savo lūpomis ir širdimis išsaugoti tūkstančius likimų ir sugrąžinti juos namo. Skaitymai vyks visą parą.

Akcijos organizatoriai ir savanoriai skaitymą pradės birželio 14 dieną, 13.30 val., o baigs tada, kai bus perskaitytos visos pavardės.

Visi norintys dalyvauti ir prisidėti prie akcijos kviečiami registruotis, rašyti Eržvilko gimnazijos direktoriaus pavaduotojai Emai Uosytei, el paštu ema.uosyte@erzvilkas.lt

Tokie skaitymai Jurbarko rajone organizuojami pirmą kartą. Gedulo ir vilties dienos renginius Lybiškiuose organizuoja Jurbarko krašto muziejus, Jurbarko kultūros centras, Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Jurbarko skyrius, Eržvilko gimnazija, Jurbarko Naujamiesčio progimnazija. Skaitymai bus transliuojami tiesiogiai internetu, Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos feisbuko paskyroje.

Priminsime, kad iš Varlaukio geležinkelio stoties Lybiškiuose 1941-1953 metais buvo tremiami Lietuvos gyventojai. Jurbarko krašto muziejaus duomenimis, 1941 06 14 d. iš šios stoties buvo išvežta apie 60 šeimų. Iš viso iš Jurbarko rajono buvo ištremta apie 1690 asmenų.

Lybiškiuose esančioje Varlaukio geležinkelio stotyje kuriamas istorinės atminties centras, susijęs su krašto gyventojų trėmimu, holokaustu, vilko vaikais bei partizanine veikla. Istorinės atminties centras šiais metais tapo Jurbarko krašto muziejaus padaliniu.

Viešosios bibliotekos inf.