Pradžia

A. Piročkino atminimas gyvas

Atnaujinta: 2023-09-15

Šiandien, rugsėjo 15 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko atvirų  lietuvių kalbos ir literatūros pamokų ciklas  10 kl. mokiniams „Lietuvių kalbos žymiausi tyrėjai“, skirtas Lietuvos kalbininkui Arnoldui Piročkinui atminti. Šiandien sukanka 3 metai kaip gerbiamas profesorius, habilituotas mokslų daktaras išėjo anapilin.

Pamokas vedė lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja I. Valošinienė. Pirmojoje pamokoje mokiniai pagal pasiruoštą informaciją, padarė lankstinukus apie tyrėjus iš Jurbarko krašto, kuriuos komandų lyderiai vėliau pristatė ir papasakojo plačiau. Antrojoje pamokoje Jurbarko viešosios bibliotekos direktorė Rasida Kalinauskienė pristatė A. Piročkino darbo kambarį, kuriame eksponuojami jo asmeniniai daiktai, paties sukaupta biblioteka, rankraščiai, dokumentai ir plačiau papasakojo apie profesoriaus veiklas ir atliktus darbus.

Buvo pristatytas Šakių viešosios bibliotekos projektas „Kudirka + Jablonskis. Atgimę hologramose“, kuris tik vakar atvyko į Jurbarko biblioteką. Mokiniai pirmieji galėjo pažiūrėti 15 minučių trukmės V. Kudirkos ir J. Jablonskio pokalbį, kurio metu, pasitelkus šiuolaikines technologijas V. Kudirka ir J. Jablonskis „atgimsta“ hologramų pavidalu, o keliolika minučių trunkantis šių asmenybių pokalbis yra puiki galimybė pažinti šias dvi iškiliausias Zanavykijos asmenybes.

Vėliau buvo aplankytos kapinės ir pagerbiant tylos minute prof. A Piročkino atminimą uždegtos žvakutės ant jo kapo.