Pradžia

Vaginos biblija

Autorius: J. Gunter

Tačiau tiesa ta, kad aktyviai klesti pseudomokslas, gausu dezinformacijos ir sunku atrinkti tikrus bei aiškius faktus. Medicinos mokslų daktarė Jen Gunter parengė profesionalų leidinį apie moters sveikatą. Knygą „Vaginos biblija“ skaičiusios moterys teigia, kad ją norisi pirkti ir dovanoti kiekvienai vaginos savininkei, bei tiems, kurie tokias myli.

Jen Gunter atsako į visus klausimus, kuriuos kada nors norėjote užduoti apie makštį, bet neišdrįsote. Moterų klinikai vadovaujanti medikė kalba apie tai, ką geriausiai išmano. Autorė pradeda nuo pačios pradžios ir moters lytinių organų sandaros. Viename interviu ji teigė, kad net Jeilio universitetą baigusios draugės buvo nustebintos sužinojusios, kad moters išoriniai lytiniai organai arba kitaip – vulva – nėra vadinami vagina.

„Vaginos biblija“ ugdo ir lavina moteris. Knyga apima daugybę temų, pavyzdžiui, kiek susijęs maistas ir makšties sveikata. Ar tikrai cukrus sukelia infekcijas? Autorė kalba apie moters patiriamą malonumą, kontracepciją, depiliaciją, nėštumą, menopauzę, higieną menstruacijų metu, apatinių pasirinkimą, kosmetines procedūras, Kėgelio pratimus, intymias ligas. Gydytoja aptaria sritis nuo reprodukcinės sveikatos iki antibiotikų ir probiotikų poveikio bei naujausių tendencijų, įskaitant makšties garinimą ir nefrito kiaušinius.

Nesvarbu ar jūs esate dvidešimt šešerių mergina, kuri kompleksuoja dėl savo lytinių lūpų išvaizdos, ar šešiasdešimt šešerių moteris kenčianti skausmingą seksą – „Vaginos biblija“ atsakys į daugybę klausimų ir padės surasti problemų sprendimą, arba suprasti, kad jų nėra. Tai itin informatyvi, naudinga, šiek tiek feministinė knyga. Lietuvišką leidimą redagavo mokslinė redaktorė doc. dr. Žana Bumbulienė.

Jennifer Gunter gimė 1966-tais metais, Kanadoje. Ji yra ginekologė, nuolatinė „New York Times“ žurnalistė, autorė ir lėtinio skausmo bei vulvovaginalinių sutrikimų specialistė. Daktarė savo profesinį gyvenimą paskyrė rūpinimuisi kitomis moterimis. Ji dažnai pasisako „Twiter“, rašo tekstus į leidinius „The New York Times“, „USA Today“ ir „Self“, veda televizijos laidą. Visų Jen Gunter darbų tema – moterų sveikata. Kaip bendraautorė ji prisidėjo prie keleto knygų leidimo. Gydytojos parengta „Vaginos biblija“ sulaukė didelio populiarumo tarp skaitytojų.