Gaminome „Jausmų knygelę“

Gegužės 20 d. įvyko paskutinis neformaliojo vaikų ugdymo programos „Pažink ir atrask“ užsiėmimas. Jo metu vaikai dėmesį skyrė savo elgesiui ir jausmams. Visus savo jausmus jie užrašė ant įvairiaspalvių lapelių. Juos išdėliojus vaikams buvo lengviau išsirinkti, kokius jausmus jie dažniau norėtų jausti ir pasigamino „Jausmų knygelę“.Vyresnioji bibliotekininkė Lina Maziliauskienė priminė vaikams, kad visi jausmai ir emocijos yra vienodai reikalingi ir reikšmingi. Jų negalima „sudėlioti į lentynėles“, kaip tinkamų ir netinkamų, tik reikia mokėti juos pažinti ir tinkamai naudotis. Antroji užsiėmimo dalis buvo skirta biblioterapijai. Vaikai pradėjo skaityti James Kruss knygą „Timas Taleris, arba parduotas juokas“. Vaikai gėrė arbatą, valgė ledus ir sutarė per vasarą perskaitys knygą „Timas Taleris, arba parduotas juokas“, o susitikę rugsėjį ją aptarti ir pasidalinti knygoje išgyventais įspūdžiais.

2017-05-23

Gaminome draugystės pakabukus

Gegužės 19 d. neformaliojo vaikų ugdymo programos „Pažink ir atrask“ užsiėmimo metu vaikai gamino draugystės pakabukus, taip pat išbandė įdomų ir prasmingą laiko leidimo būdą – mandalų spalvinimą.  Vyresnioji bibliotekininkė Lina Maziliauskienė supažindino vaikus su mandalų kilme tikėdamasi, kad tai gali tapti itin įdomiu ir įtraukiančiu užsiėmimu, be to, spalvos vaikui padeda daug lengviau ir saugiau parodyti savo jausmus. Spalvinimas ugdo  vaikų dėmesį, moko susikaupimo, lavina smulkiąją motoriką, skatina kūrybines galias ir saviraišką. Mandalų spalvinimas veikia ypač raminančiai, padeda sumažinti vidinę įtampą, formuoti pozityvų savęs vertinimą. Svarbu, kad vaikas pats pasirinktų spalvinimo priemones bei spalvas, nes nėra jokių taisyklių, kaip reikia spalvinti mandalą.

2017-05-23

Biblioterapijos užsiėmimas

Gegužės 12 dienos  užsiėmimas buvo skirtas biblioterapijai. Vaikai baigė skaityti knygą „Mažasis princas“ ir aptarė ją su bibliotekininke - kokia prasmė slypi po, iš pirmo žvilgsnio, paprastu tekstu. Paprasta, bet tuo pačiu labai gili, metaforiška ir šilta knyga. Vaikai vienareikšmiškai sutarė, kad  knyga padeda gydyti žmogaus sielą, sąžinę ir širdį, sustiprina tikėjimą, įkvepia keisti savo vertybes bei elgesį.

 O šiltas ir saulėtas oras už lango viliojo vaikus į lauką, taigi šį kartą arbata vaikai vaišinosi bibliotekos kiemelyje, gėrėdamiesi gražiu parku.

2017-05-16

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.