Eglės Vindašienės karpinių paroda

Nuo lapkričio 10 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos II aukšto hole veikia kaunietės tautodailininkės eglės Dvarionaitės - Vindašienės personalinė karpinių paroda „Visatos medis".

E. Dvarionaitė-Vindašienė karpo iš popieriaus jau daugiau nei trisdešimt metų ir tiki, kad kiekvienas menininkas kuria savo medį bei turi savo paukštį. Tautodailininkė ištikima baltiškai pasaulėvokai, todėl pagrindinis jos karpinių motyvas – mitinis medis, kuris yra indoeuropietiškos kultūros dalis. Autorė Pasaulį vaizduoja kaip medį, kuris jungia tris dalis – požemį (šaknys), žemę (kamienas) ir dangų (šakos). Čia galima atpažinti žalčius, ugnį, kalną, marias, saulę, paukštį – Visatą, žmogaus santykį su gamta ir Kūrėju. Autorės teigimu, „žmogaus dermė – sutapti su Pasaulio medžiu ir tapti Visatos ašimi”.

Šiandien E. Dvarionaitė-Vindašienė – tikra šio amato meistrė, viena žinomiausių karpytojų Lietuvoje, Tautodailininkų sąjungos narė, dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose. Ji vienintelė Lietuvoje karpo laiškus. Eglė tiki, kad kantriosios lietuvių moterys gali šito meno išmokti, skatina jas puošti ir apsaugoti savo namus rankų darbo dirbiniais.

Pagrindinė parodos tema – Gyvybės medis ir įvairios jo interpretacijos. Karpiniuose gausu baltiškų simbolių ir mistinių būtybių, kurie teikia apsaugą, ragina prisiminti senolių papročius, išmintį ir grįžti prie ištakų, gamtos.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

Apie autorę ir parodą Paroda  


2015-11-11

Susitikimas su architektu Petru Grecevičium

Lapkričio 9 d. Jurbarko viešosios bibliotekos salėje vyko susitikimas su Lietuvos architektu, humanitarinių mokslų daktaru Petru Grecevičium.

Prof. dr. Petras Grecevičius – Klaipėdos universiteto Menų akademijos Architektūros, dizaino ir dailės katedros vedėjas, profesorius, architektas, parašė daug mokslinių straipsnių, skaitė pranešimus tarptautinėse konferencijose, vienas ir su bendraautoriais laimėjo daugiau kaip 20 įvairaus lygio premijų architektūriniuose konkursuose (1974-2014), skaitė paskaitų ciklus apie Kinijos ir Japonijos istorinių sodų meną, sukūrė daug įvairaus pobūdžio projektų Lietuvoje.

Petro Grecevičiaus paskaitas Klaipėdos universiteto studentai mėgsta. Darbui pasišventęs profesorius dėsto kraštovaizdžio architektūros istoriją ir teoriją, kraštovaizdžio architektūros mokslinių tyrimų metodiką, teritorijų planavimą, aplinkos planavimo politiką ir ekonomiką. 

Kviečiame architektūros , kraštovaizdžio planavimo ir tvarkymo specialistus, kaimo turizmo sodybų savininkus, visus, kuriuos domina šiuolaikiniai kraštovaizdžio formavimo principai, reikalavimai, patirtis.

Rengėjas:  Jurbarko  viešoji biblioteka

Rėmėjas:  klasteris „Jurbarko turai“

2015-11-03

Knygos-albumo "Įsikūrę prie Nemuno" sutiktuvės

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje  rengiamas reprezentacinis leidinys „Įsikūrę prie Nemuno“, skirtas 22 panemunės miestams ir miesteliams. Savitą regiono kultūros paveldą pristatanti knyga iliustruota iki 1945 m. leistais atvirukais ir fotografijomis, supažindinančiomis su gyvenviečių savastimi, to meto kasdienybe, šventėmis, urbanistiniu ir gamtiniu kraštovaizdžiu. Senąsias fotografijas papildo šiuolaikinės panoraminės nuotraukos iš paukščio skrydžio. Taip pat pateikiama trumpa, kiekvienos gyvenvietės istorija, herbas, prisimenami čia gyvenę žymūs žmonės. Įtaigus, patrauklaus dizaino leidinys, atskleidžia panemunės regiono savitumą ir prisideda prie istorinės atminties gaivinimo, todėl gali būti įdomus ne tik aprašomų vietovių, bet ir visos Lietuvos gyventojams. 14 leidinio puslapių skirta  Jurbarko miestui, kuriuose, besidomintis šio krašto istorija ras ir niekur nepublikuotų senųjų miesto nuotraukų.

Spalio  23 d.  15 val. Viešosios bibliotekos salėje vyko knygos-albumo „ĮSIKŪRĘ PRIE NEMUNO“ sutiktuvės. Autorė – RIMANTĖ TAMOLIŪNIENĖ - Kauno apskrities viešosios bibliotekos kultūros renginių ir leidybos grupės vedėja. Buvo demonstruojamas filmas.

 Organizatoriai:
Jurbarko viešoji biblioteka
Jurbarko krašto muziejus
Kauno apskrities viešoji biblioteka
Renginio vedėja D. Kėžinaitienė Autorė Rimantė Tamoliūnienė Padėka Reginai Kliukienei Sveikina smalininkiečiai  Žiūrovai Kaip iš tų laikų atviruko 
2015-10-28


Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.