Bibliotekos komanda - Auksinio proto viktorinos nugalėtoja

Gruodžio 8 d. baigėsi protmūšio „Auksinis protas" 2015 m. rudens sezono žaidimas. Dešimt rudens antradienių į Viešąją biblioteką rinkosi žingeidūs žmonės iš visų rajono kampelių. Čia jie prasmingai praleido laiką gražioje aplinkoje,tarp draugų ir bendraminčių, sužinojo daug naujo, linksmai praleido laiką. Aštuoniolika komandų rungėsi dešimtyje turų, keitėsi lyderiai, kol suvedus rezultatus paaiškėjo prizininkai: pirmoji vieta pripažinta Viešosios bibliotekos komandai „(Ne)žiniukai", antroji - „Mūsų laikas", trečioji - „Sraigiai".

Sveikiname „(Ne)žiniukų" komandą! 

Žaidime dalyvavo bibliotekos darbuotojai: Nijolė Masiulienė, Vilma Vasiliauskienė, Aldutė Masaitytė, Laima Pernarauskienė, Sigita Baltrušaitienė, Erika Undraitienė, Elena Danutė Kėžinaitienė, Arvydas Locaitis.

Už pastangas organizuojant protmūšius Viešojoje bibliotekoje dėkojame vyresn. bibliografei Rasai Miliūnienei.

Organizatorė Rasa Miliūnienė tarp prizų Žaidėjai renkasi į paskutinį turą Sukam sukam galveles Nugalėtojus sveikina rajono meras Skirmantas Mockevičius ir administracijos direktorė Vida Rekešienė Nugalėtojai - (Ne)žiniukai

Nuotraukos Linos Juškaitienės

2015-12-09

Knygos apie Mažąją Lietuvą sutiktuvės

Šių metų gruodžio 16 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko Martyno Purvino knygos „Mažosios Lietuvos panemuniais ir pamariais" pristatymas. 

Knygos sutiktuves_kvietimas (pdf)

Dalyvavo knygos autorius doc. dr. Martynas Purvinas, arch. Marija Purvinienė, "Vorutos" laikraščio steigėjas, leidėjas ir vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius.

J. Vercinkevičius M. Purvinas   Autorių sveikina R. Kliukienė Padėkos žodžiai abiem Purvinams

2015-12-16

Eglės Vindašienės karpinių paroda

Nuo lapkričio 10 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos II aukšto hole veikia kaunietės tautodailininkės eglės Dvarionaitės - Vindašienės personalinė karpinių paroda „Visatos medis".

E. Dvarionaitė-Vindašienė karpo iš popieriaus jau daugiau nei trisdešimt metų ir tiki, kad kiekvienas menininkas kuria savo medį bei turi savo paukštį. Tautodailininkė ištikima baltiškai pasaulėvokai, todėl pagrindinis jos karpinių motyvas – mitinis medis, kuris yra indoeuropietiškos kultūros dalis. Autorė Pasaulį vaizduoja kaip medį, kuris jungia tris dalis – požemį (šaknys), žemę (kamienas) ir dangų (šakos). Čia galima atpažinti žalčius, ugnį, kalną, marias, saulę, paukštį – Visatą, žmogaus santykį su gamta ir Kūrėju. Autorės teigimu, „žmogaus dermė – sutapti su Pasaulio medžiu ir tapti Visatos ašimi”.

Šiandien E. Dvarionaitė-Vindašienė – tikra šio amato meistrė, viena žinomiausių karpytojų Lietuvoje, Tautodailininkų sąjungos narė, dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose. Ji vienintelė Lietuvoje karpo laiškus. Eglė tiki, kad kantriosios lietuvių moterys gali šito meno išmokti, skatina jas puošti ir apsaugoti savo namus rankų darbo dirbiniais.

Pagrindinė parodos tema – Gyvybės medis ir įvairios jo interpretacijos. Karpiniuose gausu baltiškų simbolių ir mistinių būtybių, kurie teikia apsaugą, ragina prisiminti senolių papročius, išmintį ir grįžti prie ištakų, gamtos.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

Apie autorę ir parodą Paroda  


2015-11-11

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.