Išgražėjusi biblioteka laukia kraštiečių sueigos renginiuose

Viešoji biblioteka ne tik ruošiasi kraštiečių sueigos renginiams, bet ir pasipuošė naujomis fotografijų ir tapybos darbų parodomis.
Pirmosios fotografijų parodos „Sapnuoju Lietuvą" autorius yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Romualdas Augūnas. Ekspoziciją sudaro fotografijos-pasakojimai apie Lietuvą iš 1960-2010 metų laikotarpio. Žmogaus psichologinis portretas R. Augūno darbuose yra toks pat svarbus, gal net svarbesnis už didingus gamtos vaizdus.
Antrąją fotografijų parodą „Dzūkijos moterų gyvenimas" pristato  Aleksandra Pojawis ir Łucja Januszko iš Lenkijos Punsko srities. Nuotraukose - jaunos merginos, apsirengusios tautiniais kostiumais, kuriuose ypač pastebimi lietuviškam folklorui būdingi ornamentai, bei puikūs dekoratyviniai elementai, o fone - Punsko krašto apylinkių kraštovaizdis.
„Pastelinės tapybos darbų parodą“ bibliotekoje eksponuoja ir jurbarkietis tapytojas Zigmas Morlencas.  
Viešojoje bibliotekoje veikia ir dvi literatūrinės parodos: „Ateik, pakeliauki su savo draugais – svetingai sutiks Veliuona" ir  „Dviejų milžinų miestas", skirta Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarko miestui 405 metų sukakčiai.
Šventės dieną bibliotekos skverelį papuoš, o temstant suteiks ir šviesos, vaikų dekoruoti sodo žibintai.
Kviečiame visus jurbarkiečius, kraštiečius ir visus miesto svečius apsilankyti bibliotekoje rugpjūčio 26 d., dalyvauti ne tik šventės renginiuose, bet ir apžiūrėti išgražėjusią biblioteką.
2016-08-25

Pristatyta J. Galbuogienės knyga

Rugpjūčio 12 d. Viešojoje bibliotekoje įvyko Julijos Galbuogienės naujausios knygos „Rugpjūčio žvaigždė“ pristatymas.
Renginį pradėjo jaunoji dainininkė Urtė Gineitytė. Vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Korsakaitė vedė renginį ir gražiai pristatė įdomiausius autorės gyvenimo ir kūrybos epizodus. Jos nuomone, Julijos Galbuogienės kūryba yra kraštotyra, užrašyta eilėmis. Eilėraščius iš knygos skaitė literatų klubo „Švieselė“ prezidentė Ona Čirvinskienė, Raimonda Vaičaitytė, autorės dukra Rasa Dilienė.
Renginį  pagyvino Skirsnemunės mėgėjų teatro nariai Mindaugas Dilys ir Sonata Paulienė. Jie atliko keletą dainų Julijos Galbogienės eilėraščių tekstais.
2016-08-16

Romualdo Augūno fotografijų paroda „Sapnuoju Lietuvą"

Nuo rugpjūčio 11 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje eksponuojama Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario Romualdo  Kęstučio Augūno paroda „Sapnuoju Lietuvą“. Ekspoziciją sudaro fotografijos-pasakojimai apie Lietuvą iš 1960-2010 metų laikotarpio.

Žmogaus psichologinis portretas ir apie jo gyvenimą pasakojantys siužetai R. Augūno fotografijose yra tokie pat svarbūs, o gal net svarbesni už didingus gamtos vaizdus. Būtent dėl to fotografas yra priskiriamas humanistinės fotografijos krypčiai – su ja jį sieja noras parodyti, jog „visų tautų žmones jaudina tos pačios problemos ir būtent tuo jie labiausiai artimi vieni kitiems“.

2016-08-11

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.