Kraštiečių sueiga

Rugpjūčio 26 d. Jurbarko viešoji biblioteka pirmą kartą dirbo iki 23 val. Nuo vėlyvos popietės iki pat vakaro vyko įvairūs renginiai, skirti Madgeburgo teisių suteikimo Jurbarko miesto 405-osioms metinėms paminėti.

Pirmieji parkelyje rinkosi vaikai, jie pūtė muilo burbulus, žaidė, puošė bibliotekos parkelį savo dekoruotais sodo žibintais. Liepos - rugpjūčio mėnesiais kiekvieną ketvirtadienį vaikai rinkosi į žaisloteką ir tapė. Per visą šį laiką vaikai dekoravo daugiau kaip šimtą stiklinių sodo žibintų.

Pasibaigus vaikų popietei, pradėjo rintis kraštiečiai. Džiaugiamės, kad pavyko susitikti ir pabendrauti su istoriku Romu Batūra, rašytoju Eugenijumi Ignatavičiumi, geografe Filomena Kavoliūte, filosofu Krescencijumi Štoškumi, pedagoge poete Dalia Žibaitiene. Susirinkusius kraštiečius sveikino ne tik Viešosios bibliotekos direktorė Nijolė Masiulienė, bet ir Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Seimo narys Bronius Pauža. Kraštiečius kalbino rašytojai Violeta Šoblinskaitė ir Gasparas Aleksa. Po įdomių pokalbių buvo vaišinama gardžia, ant laužo virta, šiupinine sriuba. Ją nuo ankstyvos popietės virė bibliotekos darbuotojai. Išvirta ir išdalinta net 50 litrų sriubos, kurios užteko visiems renginio dalyviams.

Koncertavo karinių oro pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestras, kuriam vadovauja kapelmeisteris kapitonas Ričardas Kukulskis bei dirigentas kapitonas Remigijus Terminas. Renginyje apsilankė ir sveikinimo kalbą pasakė Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Tiek gražios muzikos garsai, tiek skanios sriubos kvapas pritraukė nemažai žmonių.

Po koncerto rašytojas Gasparas Aleksa pristatė savo naujausią knygą „Šventojo Akiplėšos medžioklė“, kurios pagrindinis veikėjas reali asmenybė, kunigas Juozas Zdebskis.

Senoviniais kostiumais apsirengusios „Tocco musicale“ muzikantės Laura Matuzaitė-Kairienė ir Lina Lukošienė užbaigė dienos renginius ramiu, jaukiu senosios muzikos koncertu. Pritemdytoje bibliotekoje švietė tik žvakės, taip atkurdamos renesanso laikų dvasią. Senovinių šokių kolektyvas „Saltare Festum“, kuriam vadovauja Irma Svetlauskienė, šoko senovinius šokius pagal „Tocco musicale“ atliekamą muziką. 

2016-08-29

Išgražėjusi biblioteka laukia kraštiečių sueigos renginiuose

Viešoji biblioteka ne tik ruošiasi kraštiečių sueigos renginiams, bet ir pasipuošė naujomis fotografijų ir tapybos darbų parodomis.
Pirmosios fotografijų parodos „Sapnuoju Lietuvą" autorius yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys Romualdas Augūnas. Ekspoziciją sudaro fotografijos-pasakojimai apie Lietuvą iš 1960-2010 metų laikotarpio. Žmogaus psichologinis portretas R. Augūno darbuose yra toks pat svarbus, gal net svarbesnis už didingus gamtos vaizdus.
Antrąją fotografijų parodą „Dzūkijos moterų gyvenimas" pristato  Aleksandra Pojawis ir Łucja Januszko iš Lenkijos Punsko srities. Nuotraukose - jaunos merginos, apsirengusios tautiniais kostiumais, kuriuose ypač pastebimi lietuviškam folklorui būdingi ornamentai, bei puikūs dekoratyviniai elementai, o fone - Punsko krašto apylinkių kraštovaizdis.
„Pastelinės tapybos darbų parodą“ bibliotekoje eksponuoja ir jurbarkietis tapytojas Zigmas Morlencas.  
Viešojoje bibliotekoje veikia ir dvi literatūrinės parodos: „Ateik, pakeliauki su savo draugais – svetingai sutiks Veliuona" ir  „Dviejų milžinų miestas", skirta Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarko miestui 405 metų sukakčiai.
Šventės dieną bibliotekos skverelį papuoš, o temstant suteiks ir šviesos, vaikų dekoruoti sodo žibintai.
Kviečiame visus jurbarkiečius, kraštiečius ir visus miesto svečius apsilankyti bibliotekoje rugpjūčio 26 d., dalyvauti ne tik šventės renginiuose, bet ir apžiūrėti išgražėjusią biblioteką.
2016-08-25

Pristatyta J. Galbuogienės knyga

Rugpjūčio 12 d. Viešojoje bibliotekoje įvyko Julijos Galbuogienės naujausios knygos „Rugpjūčio žvaigždė“ pristatymas.
Renginį pradėjo jaunoji dainininkė Urtė Gineitytė. Vyresnioji bibliotekininkė Jūratė Korsakaitė vedė renginį ir gražiai pristatė įdomiausius autorės gyvenimo ir kūrybos epizodus. Jos nuomone, Julijos Galbuogienės kūryba yra kraštotyra, užrašyta eilėmis. Eilėraščius iš knygos skaitė literatų klubo „Švieselė“ prezidentė Ona Čirvinskienė, Raimonda Vaičaitytė, autorės dukra Rasa Dilienė.
Renginį  pagyvino Skirsnemunės mėgėjų teatro nariai Mindaugas Dilys ir Sonata Paulienė. Jie atliko keletą dainų Julijos Galbogienės eilėraščių tekstais.
2016-08-16

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.