Renginys „Izraelio diena Jurbarke"

Spalio 26 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje įvyko renginys „Izraelio diena Jurbarke“, kuriame dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas, skulptorius Dovydas Zundelovičius, Anna ir Gregory Zundelovitch, Izraelio ambasados Lietuvoje atstovės Liana Jagniatinskytė ir Anna Maizel. 

Sveikinimo žodžius susirinkusiems pasakė Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Darius Auglys ir Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Kairys.

Renginio metu buvo atidaryta fotografijų paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Paroda bus eksponuojama iki lapkričio 9 d.

Skulptorius Dovydas Zundelovičius pristatė kuriamo paminklo žydų bendruomenės atminimui įamžinti Jurbarke projektą ir jo maketą.

Renginio metu buvo paskelbti ir apdovanoti mokinių piešinių konkurso „Piešiu Jeruzalę“ laureatai ir nominantai. Piešinių konkurso komisijos pirmininkė Rasa Grybaitė paskelbė laimėtojus, o apdovanojimus jiems įteikė Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon ir Jurbarko savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Buvo apdovanoti ne tik mokiniai, bet ir jų mokytojai.

Muzikinėmis programomis renginio nuotaiką skaidrino senovinės muzikos ansamblis „Tocco musicale“, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokytojų ansamblis, kanklininkės ir šokių kolektyvas.

Visi renginio dalyviai buvo vaišinami žydų kulinarinio paveldo skanumynais, kuriuos gamino Jurbarko viešosios bibliotekos darbuotojos Lina Lukošienė, Laima Pernarauskienė, Jūratė Korsakaitė  ir Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Nijolė Paulikienė.

2016-10-27

Vokiečių kalbos diena Jurbarko viešojoje bibliotekoje

Spalio 20 d. Jurbarko viešoji biblioteka prisijungė prie pirmą kartą Lietuvoje rengiamos Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?" iniciatyvos, kurios tikslas buvo parodyti visuomenei vokiečių kalbos reikšmę ir naudą įvairiose srityse.

Vertėja Vida Paškauskienė demonstravo skaidres apie vokiškai kalbančias šalis. Pristatymas vyko vokiečių kalba.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldutė Masaitytė ir vyresnioji bibliotekininkė Lina Maziliauskienė pravedė vaikams linksmą vokiečių kalbos pamokėlę. Mažieji biibliotekos lankytojai išmoko dainuoti vokišką dainelę apie skaičius ir sušoko vokiečių liaudies šokį. Visą dieną žaislotekoje skambėjo vokiškos dainos.

Viešojoje bibliotekoje veikia knygų vokiečių kalba paroda.

2016-10-20

Arnoldo Piročkino knygos „Lietuvių kalbos savitumas" pristatymas

Spalio 19 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje savo naujausią knygą „Lietuvių kalbos savitumas“ pristatė Jurbarko krašto garbės pilietis, habilituotas daktaras Arnoldas Piročkinas. Profesorius prisipažino, kad knygos nelaiko specifiniu moksliniu darbu.  Ji skirta visuomenės nariams, kuriems dar bent šiek tiek rūpi lietuvių kalba, lietuvių literatūra.

Renginį pradėjo Jurbarko A. Sodeikos meno mokyklos skudutininkių ansamblis, kuriam vadovauja Valda Vasiliauskienė. Sveikinimo žodį tarė Jurbarko viešosios bibliotekos direktorė Nijolė Masiulienė. Renginį vedė Jurbarko rajono savivaldybės vyriausioji specialistė Aldona Pauliukaitienė. Jurbarko viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė  Lina Lukošienė sudainavo dvi dainas ir skambino kanklėmis.

Gero žodžio negailėjo knygos pristatyme dalyvavusi humanitarinių mokslų daktarė Giedrė Čepaitienė. Ją sužavėjo ir knygos parašymo stilius, ir pagarbus santykis su amžininkais, ir rėmimasis tomis kalbomis, kurias pats profesorius neblogai moka.

Autorių pasveikino ir jam padėkojo renginyje dalyvavęs Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas.

2016-10-20

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.