Vokietijos ambasados Lietuvoje padėka

Vokietijos ambasada Lietuvoje atsiuntė Jurbarko rajono savivaldybės viešajai bibliotekai padėkos raštą už aktyvų ir kūrybingą dalyvavimą Vokiečių kalbos dienoje, kuri vyko daugelyje bibliotekų spalio 20 d.

2016-11-21

Savanorystė

Nuo spalio 19 iki lapkričio 19 dienos pagal jaunimo garantijų iniciatyvos projektą „Atrask save” Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje žinių sėmėsi savanorė Airinė Lekavičiūtė. Šis projektas skatina jaunus asmenis įsilieti į visuomeninį gyvenimą, išbandyti naujas darbo sritis ir įgyti bendradarbiavimo bei tarpusavio pagalbos įgūdžių. Kiekvienam šiame projekte dalyvaujančiam savanoriui skiriamas mentorius – VŠĮ „Actio Catholica Patria“ savanorių centro darbuotojas, kuris atsako į visus su savanoryste susijusius klausimus ir padeda pasirūpinti reikalingais dokumentais.

Jurbarko rajono viešoji biblioteka siūlo savanoriui susipažinti su pagrindinėmis įstaigos darbo sritimis ir atrasti tai, kas jam labiausiai patinka. Nuo pat pirmosios savanorystės dienos asmuo įtraukiamas į veiklą – jis padeda rūšiuoti knygas, susipažįsta su kraštotyros ir informacijos skyriaus fondu. Jau pirmąją savanorystės savaitę Airinė Lekavičiūtė dalyvavo Jurbarkų darželio – mokyklos pirmos ir antros klasės vaikams skirtame renginyje apie Brailio raštą ir specialiuosius aklųjų ir silpnaregių poreikius. Darbas vaikų literatūros skyriuje taip pat buvo kupinas veiklos ir gerų emocijų: kasdien savanorė turėjo galimybę bendrauti su įvairaus amžiaus vaikais, padėti jiems atlikti namų darbus ar surasti tinkamiausią informacijos šaltinį. Taip pat savanorė vedė vaikams skirtą renginį „Pabaisos knygų lentynose, dalyvavo „Pyragų dienoje.“

„Visos savanorystės laikotarpiu atsivėrė vis daugiau bibliotekos paslapčių: sužinojau, kas organizuoja renginius, kaip naujos knygos pasiekia bibliotekos lentynas, kokias paslaugas tiekia biblioteka savo lankytojams, o svarbiausia, kad turėjau galimybę pagerinti savo komunikacinius ir organizacinius įgūdžius, sutikti daug nuostabių ir itin skirtingų žmonių. Čia aš daugiau sužinojau apie garsius Jurbarko krašto žmones, turėjau galimybę prisidėti prie tiek vaikams, tiek suaugusiems skirtų renginių ir atrasti tikrąją pagalbos kitiems dvasią. Visiems, kurie turite laisvo laiko ir norite būti naudingi kitiems, bet tuo pačiu ir įgyti naujų žinių, rekomenduoju rinktis savanorystę – juk prasmingai ir įdomiai praleistas laikas keičia mąstymą ir skatina asmenybės progresą.“

 Jeigu nori savanoriauti ir dalyvauti projekte susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis: el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. tel. nr. +370 631 43 310 - Lina; +370 655 80 534 - Giedrė; daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt.

„Išsipildymo akcijos" iniciatyva „Pyragų diena“

Lapkričio 4 d. „Išsipildymo akcijos“ iniciatyvos Pyragų dienos metu Jurbarko viešojoje bibliotekoje buvo galima ne tik pasigrožėti, paragauti įvairiausių bibliotekininkių keptų pyragų, bet paaukoti sunkiai sergantiems Lietuvos vaikams. Improvizuotą koncertą bibliotekoje surengė du kroatų muzikos mokytojai. Trimitu grojo Dario Teskera, pianinu Mario Perestegi. Džiaugiamės, kad jurbarkiečiai aktyviai dalyvavo. Akcijos metu surinkta 161,50 eurų. Pinigai jau iškeliavo į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios gražios akcijos. 

2016-11-07

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.