Dalinkis ir skaityk!

Gruodžio 4 d. Vaikų literatūros skyrius paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią  – vyresnioji bibliotekininkė Birutė Petraitienė vaikams papasakojo apie tai, kaip prieš aštuonerius metus ši akcija prasidėjo, kam ji reikalinga. Bibliotekos dažnai turi tik po vieną populiarios knygos egzempliorių, todėl jos tenka ir ilgiau palaukti. „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti bibliotekoms laukiamiausių knygų.
Akcijos globėja Lietuvos respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, skelbdama „Knygų Kalėdų“ pradžią, sakė: „Šimtmečio Knygų Kalėdos – visų knygos bičiulių šventė! Ir didelių, ir mažų. Vieni kitiems, bibliotekoms ir visai Lietuvai dovanokime skaitymo džiaugsmą bei šviesą. Sukurkime „Knygų Kalėdas“ kartu“.
Kviečiame dovanoti, dalintis, skaityti!

2018-12-05

„Aš nepaprastą knygą skaitau"

Popierinių lėlių šalyje,
Kur pražydo marga lelija,
Aš nepaprastą knygą skaitau.
Kai ateisi –
Paliksiu ją
Tau.
      Violeta Palčinskaitė

Lapkričio 20 d. poetė, dramaturgė, scenaristė, vertėja Violeta Palčinskaitė švenčia gimtadienį. Ta proga bibliotekoje vyko literatūrinė šventė „Aš nepaprastą knygą skaitau“. Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos antraklasiai kartu su šventės vedėja Lina Maziliauskiene skaitė naujausią poetės knygą „Eilėraščiai iš namų“, patekusią į geriausių 2018 metų knygų vaikams penketuką,  minė jos sueiliuotas mįsles. Renginys baigėsi meno dirbtuvėmis – vaikai gaminosi ir V. Palčinskaitės eilėraščių motyvais iliustravo magnetukus.

2018-11-20

Viktorina „Vokietija"

Spalio 22 d. – 26 d. bibliotekoje vyko vokiečių kalbos savaitė „O kaip vokiškai?“ Vaikų literatūros skyriuje spalio 23 d. vyko viktorina „Vokietija“, kurioje dalyvavo Jurbarko vaikų dienos centro lankytojai. Vaikams teko atsakyti į klausimus apie Vokietijos geografiją, literatūrą, sportą ir kt. Smagiausias ir daugiausiai šurmulio sukėlęs klausimas - apie vokiečių vaikų rašytojus, nes buvo galima nubėgti į knygų fondą ir surasti reikalingas knygas.
Nugalėjo „Superherojų“ komanda, o antrą vietą užėmusi „Baden Badeno“ komanda atsiliko vos vienu tašku. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti projekto organizatorių dovanomis.
Pasibaigus viktorinai, vaikai mokėsi šokti linksmą vokiečių liaudies šokį.

2018-10-26

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.