Prenumeruojamos duomenų bazės

VYTURYS

Skaitmeninių knygų bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas. Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases.

Skaitytojams, norintiems iki metų pabaigos nemokamai naudotis prieiga iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, bibliotekos darbuotojas išduos „Dovanos kodą“. Jį skaitytojas privalo suvesti į atitinkamai pažymėtą registracijos formos laukelį kurdamas asmeninę paskyrą www.vyturys.lt svetainėje.

Kodo teiraukitės Skaitytojų skyriuje, Interneto skaitykloje ir Vaikų literatūros skyriaus abonemente.


INFOLEX

Teisinėje duomenų bazėje Infolex pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.
Duomenų baze galima naudotis Interneto skaitykloje. Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teiraukitės skaityklos darbuotojos.

Naxos Music Library
Klasikinės muzikos duomenų bazė, kurioje galima rasti operos, džiazo, roko, bliuzo ir kt. žanrų muzikos kūrinių, muzikos vaikams, natų, kompozitorių biografijų, muzikos istorijos bei mokomosios medžiagos.
http://jurbarkorvb.NxosMuzicLibrary.com
Prisijungimas galimas tik iš interneto skaitykloje esančių kompiuterių.
Suteikiami individualūs slaptažodžiai naudotis duomenų baze ne bibliotekoje.

EBSCO

EBSCO Pulishing

Šią duomenų bazę sudaro įvairios visatekstės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų klausimais.

Naudojantis duomenų baze iš bibliotekoje esančių kompiuterių, prisijungimo duomenys nebūtini.

EBSCO duomenų bazės naudojimo instrukcija
Duomenų baze galima naudotis iš visų bibliotekoje esančių kompiuterių.


Suteikiami nuotolinės prieigos prisijungimo duomenys 

Informacija čia

LAISVAI PRIEINAMOS LIETUVOS DUOMENŲ BAZĖS

  1. Aruodai
  2. Kultūros vertybių registras
  3. Lietuvos akademinė e. biblioteka
  4. Lietuvos Respublikos terminų bankas
  5. Bibliografinė Europos Sąjungos oficialiųjų dokumentų duomenų bazė

Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (projektas „Bibliotekos pažangai 2“) specialiai vyresnio amžiaus lankytojams sukūrė modulį - „Internetinių nuorodų medis“. Modulis, pasiekiamas adresu nuorodumedis.lnb.lt, sudarytas iš kruopščiai atrinktų ir vienoje vietoje pateiktų internetinių adresų.

Kviečiame bibliotekos lankytojus išbandyti naująjį „Internetinių nuorodų medį“ ir išreikšti savo įspūdžius anketoje. Tą padaryti galima modulyje paspaudus mygtuką „Jūsų nuomonė“. Tyrimas vykdomas visose Baltijos šalyse, tad Jūsų atsakymai taps svarbia tarptautinio tyrimo dalimi.

Trumpa informacija apie modulį. Šis modulis - tarptautinės partnerystės tarp Estijos, Latvijos, Danijos ir Lietuvos rezultatas. Modulyje pateikiami tekstai yra išversti į anglų, estų, latvių kalbas. Jeigu norėtumėte išbandyti užsienio kalba pateiktus tinklapius, galite juos išsiversti su Google vertėju. Norint juos išversti, tereikia nukopijuoti tinklalapio adresą ir įklijuoti į www.google.lt paieškos langą. Tuomet paspausti „Išversti šį puslapį“ (angl. translate) ties pirmu pateiktu rezultatu. Pasirinkite, iš kokios į kokią kalbą reikia versti, ir viskas! Norime atkreipti dėmesį, kad automatiškai išverstas tekstas nebus rišlus, tačiau bendram supratimui tikrai pakaks.

Internetinės nuorodos modulyje suskirstytos į penkias dalis:

• AŠ. Šioje dalyje pristatomos tokios temos: Sveikata, Kelionės, Pinigai, Nuotolinis mokymasis, Laisvalaikis, Teisės ir socialinė sauga.

• MANO ŠEIMA. Šioje dalyje pasakojama apie genealoginių medžių kūrimo įrankius ir bendravimo priemones (Skype ir kt.)

• MANO BENDRUOMENĖ. Šioje dalyje supažindinama su socialiniais tinklais, krašto paveldu, aptariami įvairūs regionai ir jų specifika, pateikiama informacija apie nemokamus renginius, orus ir kasdienybės aktualijas.

• MANO ŠALIS. Šioje dalyje sužinosite, kaip veikia elektroninis parašas, kokios yra elektroninės valdžios paslaugos ir kokius žemėlapius galima rasti internete.

• MANO ŽINIASKLAIDA. Šioje dalyje pristatomi interneto laikraščiai, televizija ir radijas, elektroninės knygos, vaizdinės ir garsinės knygos, virtualios parodos ir kitos aktualios temos.

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.