Ganom juodas aveles

Suspaudęs delniuke
Vaivorykštę riestą,
Išvyko varliukas
Iš kaimo į miestą.

Ir šaukė žaliasis
Kiek leido jo jėgos:
- Kaip lengva, kaip gera
Iš kaimo pabėgus!

Šiomis eilėmis gegužės 10 d. prasidėjo vaikų knygos šventė „Ganom juodas aveles“. Jas vaikams skaitė autorė Zita Gaižauskaitė. Į šventę susirinkę vaikai ne tik klausėsi poetės skaitomų eilėraščių, bet ir patys, pasipuošę kaukėmis, dalyvavo skaitymuose ir inscenizacijose.
Šiai šventei vaikai ruošėsi – ne tik skaitė Z. Gaižauskaitės eilėraščius, bet ir patys juos kūrė. Viešnia perskaitė visus eilėraščius ir geriausiųjų autorius apdovanojo savo knygelėmis.
Vaikai turėjo poetei klausimų: ar sunku rašyti?, kiek jai metų ir kt. Į juos Z. Gaižauskaitė atsakinėjo linksmai ir šmaikščiai.
Po renginio vaikai galėjo įsigyti knygelių ir gauti autorės autografą.
 Įvyko du Z. Gaižauskaitės susitikimai su Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos pradinukais.

2017-05-11

Pasakos beieškant

Gegužės 9 d. bibliotekoje buvo paminėtas 60-asis rašytojos Nijolės Kepenienės gimtadienis. Į literatūrinį rytmetį "Pasakos beieškant" atėjo Naujamiesčio pagrindinės mokyklos trečiokai. Renginio vedėja Lina Maziliauskienė trumpai papasakojo apie rašytoją, o vėliau vaikai pasklido po įvairias bibliotekos erdves. Vieni, pasiskirstę grupelėmis, iliustravo N. Kepenienės pasakas, kiti salėje inscenizavo rašytojos pjesę "Kad tave žalios vaivorykštės". Baigę darbus, visi vaikai susirinko salėje, apžiūrėjo vieni kitų piešinius, o po to pažiūrėjo, kaip jų draugams sekėsi vaidinti. Renginio pabaigoje vaikai atsakinėjo į klausimus apie N. Kepenienę ir jos kūrybą.

2017-05-09

Jurbarko viešojoje bibliotekoje „Savaitė be patyčių 2017“

Kovo 20-24 d. Jurbarko rajono viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriaus ir Vaikų literatūros skyriaus darbuotojai vykdė veiklas, skirtas „Savaitei be patyčių 2017“. Kovo 20 d. - Svajonių diena: kuriamas plakatas, kovo 21 d. - Geros nuotaikos diena: žymių žmonių minčių dalijimas, kovo 22 d. - Dėmesio diena: dalinami skirtukai knygoms, kovo 23 d. - Draugų diena, skirta kolektyvui. Visi darbuotojai dovanų gavo po kaktusą su linkėjimu auginti juos, o ne spyglius.

Kovo 24 d. - Gerų sprendimų diena „Tu gali“. Susirinko įvairaus amžiaus moksleiviai, dalyvavo ir keletas suaugusiųjų. Renginį vedė vyresnioji bibliografė Rasa Miliūnienė. Atviros jaunimo erdvės jaunieji gitaristai Inga, Edvinas, Aistė, Viktorija ir Edgaras atliko dainą. Buvo peržiūrėtos dvi filmuotos situacijos. Sporto trenerė Agnė Bastienė papasakojo apie patyčias jos mokykloje, savo patirtį įvairiose situacijose. Ji yra mama ir norėtų, kad visa tai nesikartotų, kad patyčios išnyktų, o vaikai būtų draugiški. Kauno apygardos probacijos tarnybos Jurbarko skyriaus inspektorė Inga Molevaitė papasakojo vienos merginos istoriją, kuri būdama dar moksleivė tyčiodavosi iš vyresnio amžiaus kaimynų, visaip iš jų šaipydavosi, pravardžiuodavo, o suaugusi ji jautė gėdą dėl savo elgesio. Inga visiems linkėjo, kad visa tai nesikartotų. Kvietė būti tolerantiškiems savo bendraamžiams iš skurdžiau gyvenančių šeimų. Renginio pabaigoje visi dalyviai prisižadėjo, kad bus draugiški, neerzins, nesipravardžiuos, nesimuš, o svarbiausia gerbs vienas kitą.

2017-03-29

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.