Per baltą sniegą Kalėdos brenda

Gruodžio 15 d. bibliotekos salėje skambėjo advento dainos - vyko kalėdinis rytmetis „Per baltą sniegą Kalėdos brenda". Į renginį susirinkusius Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos pirmaklasius pasveikino Jurbarko kultūros centro folkloro grupės „Imsrė" vaikų grupė ir jos vadovė Birutė Bartkutė. Vaikai klausėsi dainų, žaidė įvairius žaidimus, minė mįsles.

2015-12-15

Knygų Kalėdos

Lapkričio 24 d. bibliotekoje vyko renginys „Auginame Kalėdų medį“. Jame dalyvavusiems Jurbarko vaikų dienos centro lankytojams Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Lina Navickienė papasakojo apie Knygų Kalėdų akciją. Vaikai sužinojo, kaip bus auginamas Knygų Kalėdų medis: vaikai kiekvienos perskaitytos knygos pavadinimą ir savo vardą parašys ant snaigės, o snaiges kabins ant šventiškai papuošto medelio. Po Kalėdų bus traukiami burtai ir trys laimingieji skaitytojai bus apdovanoti knygomis.
Vėliau vaikai pasiskirstė į dvi komandas ir gavo užduotį – surasti sniego. Kad tai padarytų, teko atlikti įvairias užduotis – karpyti snaiges, padaryti popierinį sniego senį, skaityti knygas, spręsti kalėdinius testus, dalyvauti viktorinoje. Sėkmingai atlikusios visas užduotis, komandos rado maišelius, kuriuose buvo ne tik „sniego“, bet ir po knygą, saldumynų ir žaisliukų.
Baigdama renginį, L. Navickienė palinkėjo skaityti knygas ir dalintis jomis.

2015-11-24

Susitikimas su Lina Žutaute

Lapkričio 19 dieną bibliotekoje svečiavosi dailininkė, rašytoja Lina Žutautė. Jos knygas apie Kakę Makę, Ferdinandą ir Pū  skaito ir mėgsta daugelis vaikų.
L. Žutautė vaikams papasakojo, kaip atsirado knygos apie Kakę Makę. Rašytojos sūnus paprašė papasakoti istoriją apie mergaitę, jis ir vardą jai sugalvojo – Kakė Makė. Taip atsirado daug istorijų apie šią mergaitę, o vėliau ir pirmoji knyga – „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“. Ši knyga laimėjo Metų knygos titulą.
Rašytoja papasakojo ir apie kitas savo knygas: „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“, „Kakė Makė ir didelė tamsa“, „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“. Truputį vyresniems skaitytojams skirtos knygos „Ferdinandas ir Pū“, „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“. Šias ir kitas L. Žutautės knygas galite rasti Vaikų literatūros skyriuje.
Rašytoja vaikų klausė, ar pas juos apsilanko Netvarkos nykštukas, ar jie bijo tamsos, ar kartais nepabėga ir jų ausys? Po smagaus pokalbio prasidėjo darbas. L. Žutautė parodė vaikams, kaip iš spalvoto popieriaus pasigaminti ausis, „jei savos imtų ir pabėgtų“. Vaikai ėmėsi darbo ir netrukus visi pasipuošė naujomis ausimis.
Atsisveikindamos bibliotekininkės kvietė vaikus skaityti, o rašytojai palinkėjo parašyti naujų knygų.

2015-11-23

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.