Jurbarko viešojoje bibliotekoje „Savaitė be patyčių 2017“

Kovo 20-24 d. Jurbarko rajono viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriaus ir Vaikų literatūros skyriaus darbuotojai vykdė veiklas, skirtas „Savaitei be patyčių 2017“. Kovo 20 d. - Svajonių diena: kuriamas plakatas, kovo 21 d. - Geros nuotaikos diena: žymių žmonių minčių dalijimas, kovo 22 d. - Dėmesio diena: dalinami skirtukai knygoms, kovo 23 d. - Draugų diena, skirta kolektyvui. Visi darbuotojai dovanų gavo po kaktusą su linkėjimu auginti juos, o ne spyglius.

Kovo 24 d. - Gerų sprendimų diena „Tu gali“. Susirinko įvairaus amžiaus moksleiviai, dalyvavo ir keletas suaugusiųjų. Renginį vedė vyresnioji bibliografė Rasa Miliūnienė. Atviros jaunimo erdvės jaunieji gitaristai Inga, Edvinas, Aistė, Viktorija ir Edgaras atliko dainą. Buvo peržiūrėtos dvi filmuotos situacijos. Sporto trenerė Agnė Bastienė papasakojo apie patyčias jos mokykloje, savo patirtį įvairiose situacijose. Ji yra mama ir norėtų, kad visa tai nesikartotų, kad patyčios išnyktų, o vaikai būtų draugiški. Kauno apygardos probacijos tarnybos Jurbarko skyriaus inspektorė Inga Molevaitė papasakojo vienos merginos istoriją, kuri būdama dar moksleivė tyčiodavosi iš vyresnio amžiaus kaimynų, visaip iš jų šaipydavosi, pravardžiuodavo, o suaugusi ji jautė gėdą dėl savo elgesio. Inga visiems linkėjo, kad visa tai nesikartotų. Kvietė būti tolerantiškiems savo bendraamžiams iš skurdžiau gyvenančių šeimų. Renginio pabaigoje visi dalyviai prisižadėjo, kad bus draugiški, neerzins, nesipravardžiuos, nesimuš, o svarbiausia gerbs vienas kitą.

2017-03-29

Viktorina "Mes raštingi, kalbam taisyklingai!"

Kovo 7 d. bibliotekoje buvo paminėti Lietuvių kalbos kultūros metai. Į viktoriną „Mes raštingi, kalbam taisyklingai!“ susirinko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos trečiaklasiai. Renginio vedėja A. Masaitytė pasikalbėjo su vaikais apie taisyklingą kalbą ir apie tai, kokios kalbos klaidos dažniausiai daromos. Po to prasidėjo viktorina – jos dalyviams teko atlikti įvairiausias užduotis: taisyti kalbos klaidas sakiniuose, paaiškinti vaizdingus posakius, pasakyti, kas yra kudašius... Į komandas pasiskirstę vaikai dirbo draugiškai ir smagiai, o nugalėjo „Pegaso“ komanda. Visos komandos buvo apdovanotos knygomis ir saldainiais.


2014-03-08

Komisija turėjo daug darbo

Literatūrinis protmūšis

Gruodžio 8 d. bibliotekos salėje vyko „Literatūrinis protmūšis“. Renginį organizavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, vedė aktorius Šarūnas Gedvilas. Protmūšyje dalyvavo net 11 komandų iš Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos. Klausimų buvo pačių  įvairiausių: koks personažas yra vyras iš stuomens ir iš liemens?, ką sapne regėjo kunigaikštis Gediminas?, kiek yra knygų apie Harį Poterį?... Visi vaikai puikiai pasirodė, o nugalėtojais tapo „Pegaso“ komanda.

2016-12-12

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.