Davoro Rostuharo fotografijų parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ pristatymas

Kovo 23 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta kroatų menininko Davoro Rostuharo fotografijų paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Parodą pristatė Kroatijos Respublikos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Krešimir Kedmenec. 

„Kroatija iš paukščio skrydžio“ – tai projektas, kuriam medžiaga buvo rinkta septynerius metus, nuo 2007 iki 2014 metų. Per šį laikotarpį projekto autorius Davoras Rostuharas iš paukščio skrydžio filmavo ir fotografavo Kroatijos Respubliką, į pagalbą pasitelkdamas nedidelius lėktuvus, oro balionus ir dronus. Prestižinis „National Geographic“ žurnalas palaikė šį projektą ir suteikė jam savo prekės ženklą. Projektas buvo užbaigtas išleidžiant fotografijų monografiją „Kroatija iš paukščio skrydžio“, o nuo 2014 metų per Europos valstybes keliauja iš 25 fotografijų sudaryta paroda. Dabar ši paroda pristatoma ir Lietuvoje, parodos organizatorius – Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvoje.

Parodos autorius Davoras Rostuharas yra vienas iš Kroatijos „Ekspedicijų ir kultūros klubo“ įkūrėjų, šiuo metu klubui vadovauja. Nuo 2008 metų jis turi laisvo menininko statusą, rašo, fotografuoja.

Renginyje dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Parodos pristatymo metu skambėjo Aleksandro Kačanausko bei kroatų kompozitoriaus Vatroslavo Lisinskio kūriniai.

Paroda Viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama iki balandžio 20 d.

2018-03-23

Akcija „Savaitė be patyčių“

Kovo 19-23 d. savaitę Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuotos įvairios akcijos bei renginiai, skirti patyčių prevencijai „Savaitė be patyčių“. Šią akciją inicijuoja „Vaikų linija“.

Kovo 20 d. Viešosios bibliotekos darbuotojai rinkosi žaislotekoje, kur skaitė įkvėpiančias, pozityvias mintis bei vaišinosi Vaikų literatūros skyriaus vyresniosios bibliotekininkės Linos Maziliauskienės keptais skanėstais.

Kovo 21 d. vyko knygų degustacija „Bilietas į knygą“. Skaitytojų skyriaus darbuotojai atrinko pačias geriausias ir naudingiausias knygas apie patyčias bei kvietė skaitytojus jas skaityti. 

Kovo 22 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko garsiniai skaitymai „Geri žodžiai stiprina“, kurių metu vaikai ne tik skaitė, bet ir atliko testą „Įveik patyčias“.

Kovo 25 d. vyks neformalaus ugdymo programos „Pažink ir atrask 2“ užsiėmimas „Mes ne patyčių burbulai“, kuris ir užbaigs renginių bei akcijų ciklą „Savaitė be patyčių“.

2018-03-23

Klaudijaus Driskiaus fotografijų parodos „Laisvųjų testamentai“ pristatymas

Kovo 20 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Klaudijus Driskius pristatė savo fotografijų parodą „Laisvųjų testamentai“. Pristatyme dalyvavo ambasadorius Vygaudas Ušackas. 

Parodoje ekponuojami Lietuvos partizanų ir ryšininkų portretai, kurie 1944 – 1958 m. kovojo visose devyniose partizanų apygardose, o dabar gyvena Aukštaitijoje, Suvalkijoje, Dzūkijoje, Žemaitijoje bei didžiuosiuose Lietuvos miestuose, taip pat Lenkijoje, Vokietijoje ir Latvijoje.
Paroda buvo pristatyta Vilniuje, o kelionę po Lietuvą pradės iš Jurbarko. Parodą galite apžiūrėti iki kovo 26 d.
 
2018-03-21

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.