Paskaita apie organų donorystę ir transplantaciją

2018 m. gegužės 23 d. 15 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks paskaita, kurioje metu galėsite sužinoti:

  • Kas gali tapti organų donorais?
  • Kokios transplantacijos atliekamos Lietuvoje ir kaip organizuojamas organų donorystės procesas?
  • Kiek žmonių laukia organų ir audinių transplantacijos?


Po paskaitos bus galimybė pasirašyti sutikimą Donoro kortelei gauti. Prašytume turėti asmens dokumentą.

„Lukas Šiaudelis deda iš viršaus“

Tęsiasi projektas „Rašytojai ir jaunieji iliustruotojai bibliotekoje“. Šiandien į susitikimą su vaikais atvyko rašytojas Tomas Dirgėla ir aktorius Giedrius Arbačiauskas. Jie pristatė naujausią T. Dirgėlos knygą „Lukas Šiaudelis deda iš viršaus“.
G. Arbačiauskas skaitė ištraukas iš naujosios knygos, padainavo keletą dainų (žodžių autorius – T. Dirgėla, muziką sukūrė G. Arbačiauskas). Vaikai dalyvavo tikrame krepšinio turnyre – kas daugiau per vieną minutę krepšinio kamuolį sumuš į grindis. Visi norintys dalyvauti į turnyrą nepateko – dalyvavo šeši žaidėjai, o nugalėjo Ugnius. Jam  rašytojas padovanojo krepšinio kamuolį.
Sutikimo pabaigoje vyko tikra spaudos konferencija – vaikai uždavė T. Dirgėlai daugybę klausimų. Štai vienas iš jų: „Ką darytumėte, jei pasaulyje neliktų parkerių?“, į kurį buvo atsakyta: „Ir toliau rašyčiau kompiuteriu“.
Po susitikimo vaikai neskubėjo skirstytis – bendravo su svečiais, T. Dirgėla dalijo autografus.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

2018-05-14

SKELBIAMAS KONKURSAS VYRIAUSIOJO BUHALTERIO PAREIGOMS UŽIMTI

Iki 2018 m. gegužės 15 d. skelbiamas konkursas Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiojo buhalterio (pakaitinio darbuotojo) (pareigybės lygis A2) pareigoms užimti. Prašymai (su gyvenimo aprašymu) dalyvauti konkurse teikiami elektroniniu paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

Daugiau informacijos telefonu (8 447) 72 519 arba (8 447) 72 517.

 

Pareigybės aprašymas

 

Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

direktorė Rasida Kalinauskienė

Tel. (8 447) 72 519, mob. 8 612 20997

El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Svetainė: www.jurbarko-rvb.lt

PAULIUS ŠIRVYS eilėse, dainose, prisiminimuose

Literatūrinė Česlovo Stonio kompozicija ''AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS"

Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi

Balandžio 24 d. įvyko pirmasis projekto „Rašytojai ir jaunieji iliustruotojai bibliotekoje“ susitikimas – bibliotekoje visą dieną svečiavosi rašytojas, gamtininkas, fotografas, laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius. Įvyko du susitikimai su Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos pradinukais ir dar vienas – su suaugusiais skaitytojais.
Vaikams S. Paltanavičius pasakojo, kokį kelią knyga nukeliauja nuo rašytojo iki skaitytojo. Svečias pralinksmino klausytojus sakydamas, kad rašytojas panašus į grybą – sunku pasakyti, kaip atsiranda ir vienas, ir kitas. Pati mieliausia rašytojui yra jo pirmoji knygelė „Žalio miško istorijos“ – ją išleidus patikėjo, kad gali būti rašytojas.
S. Paltanavičius sakė, kad į klausimą, kada susidomėjo gamta, atsako: „Niekada, aš jau gimiau ja domėdamasis“.
Kaip visada, vaikams kilo daug klausimų, į kuriuos rašytojas mielai atsakė: koks mėgstamiausias  gyvūnas? (visi gyvūnai, o pats tobuliausias – mažas rupūžiukas); kokią knygą vaikystėje labiausiai mėgo (Vinco Pietario „Lapės gyvenimas ir mirtis“) ir kt. S. Paltanavičius sakė, kad iki dabar skaito A. Lindgren, T. Janson, H. Ch. Anderseno knygas.
Suaugusiųjų auditorijai svečias pasakojo apie knygų rašymą, apie Nacionalinę ekspediciją, atsakė į gausius klausimus.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

2018-04-24

Padėka už dalyvavimą veiksmo savaitėje "BE PATYČIŲ 2018"

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungė prie inicijuojamos akcijos "Savaitė be patyčių"

Viešosios bibliotekos darbuotojai išklausė mokymus apie pirmos pagalbos suteikimą

Balandžio 10 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir filialų  darbuotojai dalyvavo mokymuose apie pirmosios pagalbos suteikimą. Mokymus vedė Jurbarko rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos. Dėkojame visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Danutei Kriščiūnienei ir visuomenės sveikatos stiprinimo specialistei Robertai Armanavičiūtei už įdomiai pateiktą infomaciją. 

2018-04-10

Informacija skaitytojams

Švenčiant Kultūros dieną balandžio 13 d. nuo 14 val. skaitytojai Viešojoje bibliotekoje nebus aptarnaujami. Atsiprašome už nepatogumus. 

2018-04-09

Viešojoje bibliotekoje vyksta kompiuterinio raštingumo ir interneto pradžiamokslio kursai

Nuo kovo 20 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuojami kompiuterinio raštingumo ir interneto pradžiamokslio kursai vyresnio amžiaus gyventojams.
Mokoma tiesiogiai gauti valdžios institucijų informaciją ir pateikti savo prašymus, naudotis komercinės, šviečiamosios ir kultūrinės informacijos paieška, šiuolaikinėmis ryšio priemonėmis bendrauti su šeima ir draugais, neišeinant iš namų užsisakyti bibliotekoje norimą knygą ar nusipirkti bilietus į teatrą, pažiūrėti televizijos laidos pakartojimą, sumokėti mokesčius, apsipirkti ar užsiregistruoti pas gydytoją internetu ir pan. Kursus lanko 23 dalyviai. Kursai vyksta dviem grupėm, todėl balandžio 4-5 d. bei 11-12 d. 10-12 val. ir 15-17 val. skaitytojai suaugusiųjų Interneto skaitykloje nebus aptarnaujami, nes tuo metu vyksta kursai. Kopijavimo, spausdinimo, skenavimo paslaugos teikiamos Vaikų literatūros skyriaus Interneto skaitykloje.
Kursus veda vyresnioji bibliografė Rasa Miliūnienė. 
2018-04-05
 Miglė Jakštytė

Viešoji biblioteka bendradarbiauja su Lietuvos darbo birža

Lietuvos darbo birža vykdo projektą „Atrask save“, kurio  tikslas – sumažinti nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančių 15–29 m. amžiaus  jaunuolių skaičių, įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kokiai tikslinei grupei asmuo priklauso bei įvertinant asmens poreikius ir galimybes. Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisideda prie projekto įgyvendinimo. Šiuo metu Viešosios bibliotekos darbuotojams padeda dvi savanorės - Miglė Jakštytė ir Agnė Klimavičiūtė. Jos atskleidė, kad savanoriauti Viešojoje bibliotekoje pasirinko pačios, nes norėjo sužinoti, kokie yra darbo bibliotekoje ypatumai. Miglė ir  Agnė dalyvavo Rotulių filialo fondo patikrinime, daug prisideda prie įvairių veiklų bei užsiėmimų Vaikų lietaratūros skyriuje, padeda vesti kompiuterinio raštingumo kursus vyresnio amžiaus žmonėms, organizuoti įvairius renginius.

Tiek Miglė, tiek Agnė atskleidė, kad labiausiai joms patinka darbas su vaikais. Devyniolikmetė Miglė Jakštytė ateityje norėtų dirbti pedagoginį darbą, todėl šiais metais planuoja studijuoti edukologijos mokslus. 

Agnė Klimavičiūtė atskleidė, kad savanorystę Viešojoje bibliotekoje pasirinko, todėl kad norėjo daugiau sužinoti apie bibliotekininkų veiklą. Ji atskleidė, kad nesitikėjo, kad Viešojoje bibliotekoje yra tiek daug ir įvairios veiklos. Savanorė džiaugiasi, kad kolektyvas ją priėmė labai draugiškai ir maloniai. 

Miglė Viešojoje bibliotekoje savanoriaus iki balandžio 10 d., o Agnė iki gegužės 11 d.

Daugiau apie projektą „Atrask save“ skaitykite Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje.

2018-04-06

Dokumentinio filmo „Iki pabaigos. Ir dar šiek tiek“ pristatymas

Balandžio 5 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Iki pabaigos. Ir dar šiek tiek“ pristatymas. Tai filmas apie tebevykstantį karą Ukrainoje, patriotizmo suvokimą, žmones, palikusius savo šeimas ir išėjusius ginti šalies. Po filmo peržiūros vyko diskusija su jo režisieriumi Rimu Bružu.

2018-04-05

Viešosios bibliotekos darbuotojai dalyvavo seminare„Dvaras lietuvių literatūroje“

Balandžio 5 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai dalyvavo  seminare „Dvaras lietuvių literatūroje“, kuris vyko Šakių rajono Gelgaudiškio dvare. 
2018-04-05

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.