Kultūros pasas. Programa "Sakale, lėk"

Įvairiomis edukacijomis ( ebrų menas, magnetukų gamyba, 3D rašiklio galimybės, lobio paieškos, kareiviškos užduotys ir kt.) skatinsime vaikų pilietiškumą, tautiškumą, ugdysime pasididžiavimą ir pagarbą Tėvynei.

Susitikimas su Gabrieliumi Liaudansku-Svaru

Jurbarko viešojoje bibliotekoje tęsiasi projekto „Rašytojai ir jaunieji iliustruotojai bibliotekoje“ renginiai. Rugsėjo 26 d. svečiavosi hip hopo grupės G&G Sindikatas įkūrėjas, dainų kūrėjas, įvairių socialinių projektų, Nacionalinės ekspedicijos dalyvis Gabrielius Liaudanskas – Svaras. Į susitikimą susirinko įvairaus amžiaus auditorija – nuo paauglių iki garbaus amžiaus žmonių. Svečias visiems turėjo ką pasakyti – jaunimui buvo įdomu išgirsti apie gyvenimo kelio paieškas, kūrybą, apie tai, kokią įtaką turi sutinkami žmonės. Vyresniesiems buvo smalsu sužinoti, ar G. Liaudanskas – Svaras domisi politika, klausinėjo apie Nacionalinę ekspediciją. Atsakydamas į klausimą, ką galėtų patarti jaunuoliams, besirenkantiems gyvenimo kelią, Svaras sakė: „Aš, manau, ir pats savęs dar neatradau. Recepto nėra. Tik prieš priimant sprendimus, reikia žvilgtelėti bent porą žingsnių į priekį – kur tas sprendimas veda“.
Svečias skatino kuo daugiau skaityti, nes daug patirties ir išminties galima rasti knygose. Svaras skaito nuolat, jo namuose sukaupta didžiulė biblioteka.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Jurbarko rajono savivaldybė, UAB DK statyba

2018-10-02

BIBLIOTEKAI – KELIONĖ Į SUOMIJĄ

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka įvedė naujovę dirbti vasaros šeštadieniais ir tai buvo iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalis.

Skaityti daugiau...

Akcija „Padovanok kaimo bibliotekai knygą“ Kartupiuose

        Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kartupių filialo knygų fondas pasipildė akcijos „Padovanok kaimo bibliotekai knygą“ metu surinktais leidiniais.

Skaityti daugiau...

Spalvinimo ir dailės terapija

Rugpjūčio 10 dieną neformaliojo vaikų ugdymo programos "Pažink ir atrask 2" vaikai tęsė praeito užsiėmimo darbelių iš ore singstančio modelino dailinimą. Taip pat kūrė darbelius naudodami įvairias edukacines priemones, kurios skatina vaikų kūrybingumą, lavina vaizduotę.

Darbą pradeda Pilies ir Rotulių filialų bibliotekininkės

   Rugsėjo 4 dieną įvyko atrankos Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pilies I ir Rotulių filialų vyresniųjų bibliotekininkų pareigoms užimti.

   Į Pilies filialo bibliotekininko pareigas pretendavo dešimt kandidatų, į pokalbį atvyko penki. Atranką laimėjo Jūratė Jucikienė, turinti aukštąjį universitetinį ekonomikos mokslų išsilavinimą. Iki 2016 m. dirbusi Raudonės pagrindinėje mokykloje vyriausiąja buhaltere, šiuo metu buvusi motinystės atostogose.

   Į Rotulių filialo bibliotekininko pareigas taip pat pretendavo dešimt kandidatų, į pokalbį atvyko šeši. Atranką laimėjo Violeta Murauskienė, turinti bibliotekininko išsilavinimą. Iki 2017 m. dirbusi Šakių rajono Kidulių pagrindinėje mokykloje bibliotekininke.

   Darbą Pilies ir Rotulių filialų bibliotekininkės pradės 2018 m. rugsėjo 10 d. 

KULTŪROS PASAS - VELIUONOS IR JURBARKO BIBLIOTEKOSE

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka teikė keturias Kultūros paso paraiškas. Dvi iš jų atitinka visus Kultūros paso paslaugų kriterijus ir siūloma jas įtraukti į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Veliuonos bibliotekos filialo programa „Kūrybos galia ir teatras“ suburs įvairaus amžiaus vaikų grupes, kuriose moksleiviai formuluos pagrindines performanso idėjas. Bus skatinamas vaikų domėjimasis įvairiomis kultūros sritimis, padedama atsiskleisti mokinio individualybei, ugdomas kūrybiškumas, naudojant žodį, dailę, judesį ir muziką. Meno priemonėmis bus išlaisvindama mokinio saviraiška.

Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus programa „Sakale, lėk" naudojant įvairias edukacijas, literatūros ir menų pagalba ugdys vaikų sąmoningumą, gimtosios šalies grožio suvokimą, savo ir kitų emocijų, jausmų pažinimą, keliant tiek asmeninę, tiek pilietinę savivertę, prisimenant savo kilmę ir tautiškumą.

SUSITIKIMAS SU SEIMO NARIU VYTAUTU BAKU

   Rugsėjo 6 d., ketvirtadienį, 17 val. Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Vytautu Baku.
   Bus pristatytas atliktas parlamentinis tyrimas apie politinę korupciją.


V. Bakas

SEKMADIENIS ŠEIMOMS

Paskutinę Jurbarko krašto šventės dieną, sekmadienį, Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko šeimoms skirtas renginys „Šeimų tiltai“. 
Sekmadienis bibliotekoje prasidėjo nuo Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus sriubos. Pasistiprinę sriuba ir čirviniais blynais renginio svečiai susipažino su projekto „Rašytojai ir jaunieji iliustruotojai bibliotekoje“ rezultatais. Čia visus pasitiko „Kakė Makė“. 
Jurbarko rajono Garbės piliečio Arnoldo Piročkino knygos „Jurbarko miesto ir valsčiaus kronika 1918-1940“ pristatyme sulaukta daug garbių svečių. Pilnutėlėje salėje autorius pasidalino atsiminimais, mintimis apie Jurbarką ir čia gyvenančius, gyvenusius žmones. 
Kraštiečių sueigoje taip pat aptartos 2018 m. išleistos Antano Balašaičio ir Vytauto Urbanavičiaus knygos.
Šventėje atidengti suoleliai, dedikuoti kraštiečiams, padėkota autoriams: 
Juozui Videikai už suolelius Arnoldui Piročkinui ir Aldonai Elenai Puišytei, 
Juozui Budzinauskui už suolelį Stasiui Santvarui, 
Linai Maziliauskienei už suolelį Violetai Šoblinskaitei ir Gasparui Aleksai, 
Irmantui Norkūnui už suolelį Jurbarko krašto knygnešiams, 
Edmundui Štului už suolelį Antanui Giedraičiui-Giedriui ir 
Edmundui Mockui už suolelį Jonui Juškaičiui. 
Visai šeimai skirtoje sekmadienio šventėje ypatingas dėmesys buvo skirtas vaikams ir tėveliams. Atvykusiųjų laukė nuotaikingos pramogos ir nuotykiai: nuo smalsumą žadinančių kūrybinių dirbtuvėlių iki įdomių atradimų ir smagių pažinčių. 
Bibliotekoje organizuota knygų mugė, žydinčių knygų, sėklų skirtukų gaminimo, miego žaislų siuvimo fabrikėliai. Mažieji ir jų tėveliai galėjo susipažinti su stalo teatru, piešti ant vandens, dalyvauti šaškių, stalo žaidimų turnyruose, pinti iš laikraščių, piešti mandalas, kurti pasakas su tikromis dramos teatro lėlėmis.
Veikė fotografijų parodos „Neregėta Lietuva“ ir „Jurbarko krašto šeimos, kuriančios Lietuvą“.
Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kolektyvas atsakingai ruošėsi šių metų Jurbarko krašto šventės naujienai – dienai bibliotekoje, o Jūsų gausus dalyvavimas buvo didžiausias mūsų darbo įvertinimas. 
Visada esate laukiami Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje!
Už sustabdytas akimirkas dėkojame Rūtai Bakšienei

Maža

„Šeimų tiltai" bibliotekoje

Jurbarko krašto šventės paskutinė diena, rugpjūčio 26-oji, „Šeimų tiltai" įvyks Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
12.00-16.00 val. – Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parkelyje, Vilniaus g. 4, vyks renginiai kraštiečiams ir atrakcijos šeimoms:

12.00 val. – Garuos Mero sriuba; 
12.30 val. – Įvyks projekto „Rašytojai ir jaunieji iliustruotojai bibliotekoje“ baigiamasis renginys;
13.00 val. – Pristatoma Jurbarko rajono Garbės piliečio Arnoldo Piročkino knyga „Jurbarko miesto ir valsčiaus kronika 1918-1940“;
14.30 val. – Atidengiami suoleliai, dedikuoti kraštiečiams;
12.00 – 16.00 val. – Surengtos parodos „Neregėta Lietuva“ ir „Jurbarko krašto šeimos, kuriančios Lietuvą“.

Vyks prekyba knygomis, edukacinės programos ir kitos veiklos, skirtos šeimoms bei jaunimui:
Eržvilko, Kartupių ir Pašaltuonio filialų bibliotekininkės: Nijolė Berulienė, Danguolė Puidokienė ir Liuda Eriksonienė organizuos aktyvų vaikų užimtumą;
Raudonės filialo bibliotekininkė Rima Šalnaitienė keps marginius blynus;
Lybiškių filialo bibliotekininkė Laimutė Keterienė kvies atsigaivinti mėtų arbata;
Veliuonos ir Smalininkų filialų bibliotekininkės: Violeta Šoblinskaitė, Rūta Ivanauskienė ir Birutė Norkienė pristatys stalo teatrą;
Skirsnemunės filialo bibliotekininkės Giedrė Jasinskienė ir Nina Jonaitienė mokys iš sėklų gaminti knygų skirtukus;
Viešvilės filialo bibliotekininkė Vilija Platonovienė padės susikurti „Žydinčią knygą“;
Klausučių filialo bibliotekininkė Violeta Puzinienė kvies į Mandalų terapiją;
Vadžgirio filialo bibliotekininkė Erika Žievienė siūs ir kartu kvies siūti miego žaislus;
Seredžiaus filialo bibliotekininkė Rasa Kaminskienė organizuos Šaškių turnyrą;
Stakių filialo bibliotekininkė Irma Klemauskienė mokins pinti iš iš laikraščių.

Kviečiame ir laukiame atvykstančių į Biblioteką!

Šeimų tiltaim

SEREDŽIUJE – BIBLIOTEKĖLĖ

Vyresnioji bibliotekininkė Rasa Kaminskienė 2018 m. rugpjūčio 2 d. pakvietė į Seredžių, lauko bibliotekėlės atidarymo šventę. 

Šauni Rasos idėja įrengti knygų namelį aktyvių serediškių ir jau iš čia išvykusių, bet norinčių padėti savam kraštui, dėka buvo įgyvendinta per keletą savaičių. Ir lauko bibliotekėlė kviečia atverti mažas dureles į stebuklingą knygų pasaulį: mainytis jomis, skaityti laikraščius jaukiame parke, žaisti šaškėmis ar reikšti emocijas spalvinant. Inkilėlis – pilnas gėrio kokybiškam užimtumui ir smagiam laisvalaikiui.

Biblioteka nuoširdžiai dėkoja Seredžiaus seniūnijos seniūnei Rimantei Pavalkienei ir visai jos komandai: seniūnaitei, darbuotojams, už naujų idėjų palaikymą ir pagalbą jas įgyvendinant.

Nuotrauka Rūtos Bakšienės

NETEKTIS - PASAULĮ PALIKO IRENA VAZNELIENĖ

Vazneliene

Irena Vaznelienė

Nekrologas

   2018 m. birželio 18 d. šią ašarų pakalnę apleido bibliotekininkė Irena Vaznelienė-Safonovaitė.

   Velionė gimė 1941 m. sausio 1 d. Raseiniuose. Bibliotekininkės kelią 1962 m. pradėjo Šakių rajone, kaip Marytės Melnikaitės vardo kolūkio bibliotekos Naujališkių kaime, vedėja.

    1962 m. Irena dėl šeimyninių aplinkybių persikėlė į Viešvilę ir dirbo čia iki 2000m. gruodžio 19 d., kol buvo atleista dėl sveikatos būklės. 1967 m. neakivaizdiniu būdu baigė Vilniaus valstybinį V. Kapsuko universitetą, įgijo aukštąjį išsilavinimą, mokslinio bibliotekininko-bibliografo specialybę.

    Bibliotekininkė Irena pasižymėjo sumanumu, buvo apsiskaičiusi, komunikabili. Darbo patirtimi dalindavosi su kolegėmis. 1970 m. buvo apdovanota jubiliejiniu medaliu „Už šaunų darbą“, 1983 m. - Kultūros ministerijos garbės raštu, 1987 m. Darbo veterano medaliu, gavusi Lietuvos Komunistų partijos Jurbarko rajono komiteto ir Jurbarko rajono vykdomojo komiteto Garbės raštus, jos nuotrauka pabuvojo rajono Garbės lentoje. 1974 m. Viešvilės bibliotekai suteiktas „Puikiai dirbančios bibliotekos“ vardas, 1984 ir 1985 m. biblioteka užėmė pirmąsias vietas socialistiniame lenktyniavime. Bibliotekininkė aktyviai dalyvaudavo visuomeninėje veikloje. Turėdavo savo nuomonę ir nebijodavo jos išreikšti.

   Irena Vaznelienė su vyru užaugino du puikius sūnus. Prižiūrėjo sergantį vyrą, pati daug metų kovojo su sunkia liga, kol teko apsikeisti vaidmenimis – vyrui slaugyti žmoną.

   Ireną pažinojusios kolegės prisimins ją kaip išskirtinę asmenybę.

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.