Nacionalinės bibliotekų savaitės renginys „Atvira širdimi“

2019 m. balandžio 29 d., paskutinę Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės dieną, Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Atvira širdimi“, kuriame svečiavosi Kunigas Ričardas Doveika, Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Socialinės adaptacijos centro vadovė, bei knygos „Žmonės, kurie saugo Europą“ herojė Milda Bliumenzonienė.

Jurbarko viešoji biblioteka dalyvavo projekte „ES drauge saugiau“ tema – skurdo ir socialinės atskirties mažinimas ir renginio metu pristatė projekto išleistą knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“. Pagrindiniai 15 knygos herojų yra žmonės ir jų istorijos apie kasdienį jų darbą – saugoti, matyti, suprasti bei užjausti. Tai policijos pareigūnai, mokslininkai socialinių sričių atstovai, kuriuos vienija ta pati misija. „Ši knyga yra ne apie pabėgėlių integraciją Lietuvoje, ar kontrabandininkų slėptuves. Tai istorijos, supažindinančios, kaip užtikrinamas mūsų kasdienis saugumas mums to net nepastebint. Rengiant šią knygą nustojau valgyti sūrį iš nepasterizuoto avių pieno – sužinojau apie mutuojančių bakterijų keliamą riziką. Kiekviena knygoje papasakota istorija ir jos herojus įdomesni vienas už kitą. Tai žmonės, kurie dirba ir atlieka savo darbą – saugo mus“, – sako Aidas Puklevičius, kalbinęs visus knygos „Žmonės, kurie saugo Europą“ herojus. (Tinklaraštis „Euroblogas“). Įgyvendinto projekto dėka visi renginio dalyviai minėtas knygas gavo dovanų.
Knygos herojė Milda Bliumenzonienė renginio metu kalbėjo apie patirtis dirbant Lietuvos kalinių globos draugijoje ir Socialinės adaptacijos centre – apie iškylančius sunkumus žmonėms išėjusiems iš įkalinimo įstaigų, apie jų prarastus kasdienius socialinius įgūdžius, ar problemas ir abejingą darbdavių požiūrį į buvusius kalinius. Diskusijos metu Kunigas Ričardas Doveika visus susirinkusius kvietė auginti tarpusavio supratimą ir pasitikėjimą, sovietiniais laikais pamintą bendruomeniškumą, ne tik fizinį, bet ir dvasinį skurdą žmonėse, kuris ypač pastebimas šiuolaikinėje visuomenėje. R. Doveika yra pasakęs „Tokioje įtampoje, kokioje gyvena mūsų karta, niekas prieš tai negyveno, bet ir tokiame apsirūpinime, sotume, prabangoje taip pat negyveno nei viena mūsų karta“, šią mintį vystė ir renginio metu – kvietė visus susimąstyti ir pripažinti sau apie perteklinį vartojimą, abejingumą kitų atžvilgiu, o gerųjų pavyzdžių ieškoti toli nereikia – viešosios bibliotekos organizuoto renginio partneriai – Kapucinų vienuoliai, kurių vienuolynas įsikūręs Jurbarko rajone, Paulių kaime. Pagrindinė Mažųjų brolių misija yra patarnauti priklausomų žmonių bendruomenei, vesti rekolekcijas, misijas, dalyvauti evangelizaciniuose projektuose, ir kitaip prisidėti prie socialiai pažeidžiamų žmonių integracijos į visuomenę. Jų vykdomos veiklos tiesiogiai prisideda prie itin opios šių laikų problemos – skurdo ir socialinės atskirties mažinimo. Kapucinų atstovas, brolis Vincentas ir vienuolyne gyvenantys žmonės, prisidėjo prie renginio ir dovanojo šiltas, prasmingas ir jausmingas dainas.
Taip gausiai susirinkusius renginio dalyvius sveikino rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir savivaldybės atstovai.

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.